Արցախում մարտի 31-ին կայացած նախագահական եւ խորհրդարանական ընտրությունների նախնական արդյունքները դեռ չեն հրապարակվել: Արցախի ԿԸՀ պաշտոնական կայքում ներկայացված են միայն երկու շրջանների՝ Հադրութի եւ Շահումյանի, նախնական արդյունքները:
Ըստ այդմ, Հադրութի շրջանում ձայները բաշխվել են հետեւյալ կերպ.
Արայիկ Հարությունյան – 3610 (56,1 տոկոս)
Մասիս Մայիլյան – 1278 (19,9 տոկոս)
Վիտալի Բալասանյան – 890 (13,8 տոկոս)
Արցախի Շահումյանի շրջանում պատկերը հետեւյալն է.
Արայիկ Հարությունյան – 888 (57,3 տոկոս)
Մասիս Մայիլյան – 323 (20,8 տոկոս)
Վիտալի Բալասանյան – 200 (12,9 տոկոս):
Մյուս շրջաններից տվյալներ չկան, սակայն Արայիկ Հարությունյանի մամլո խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը ողջ գիշերվա ընթացքում տվյալներ է հրապարակել տարբեր տեղամասերից, որը ներկայացնում ենք ստորեւ.
Ասկերան քաղաքում.
Արայիկ Հարությունյան - 575
Վիտալի Բալասանյան - 452
Մասիս Մայիլյան -162
Հադրութ քաղաքում.
Արայիկ Հարությունյան - 782
Մասիս Մայիլյան - 367
Վիտալի Բալասանյան – 193
Ճարտար քաղաքում.
Արայիկ Հարությունյան - 1210
Մասիս Մայիլյան - 470
Վիտալի Բալասանյան – 155:
Այսօր առավոտյան Արցախխի ԿԸՀ-ն հայտարարություն է տարածել, որտեղ նշել է, որ այսօր՝ ապրիլի 1-ին, ժամը 14-ին, Արցախի ԿԸՀ մամլո կենտրոնում կմեկնարկի ԱՀ Հանրային ծառայությունները եւ տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի եւ ՀՀ Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահների համատեղ ասուլիսը:

По итогам состоявшихся 31 марта президентских и парламентских выборов в Арцахе известны данные лишь из двух округов. ЦИК Арцаха разместила на своем сайте данные по Гадрутскому и Шаумянскому районам.
Голоса избирателей в Гадруте распределились следующим образом:
Араик Арутюнян-3610 (56,1%)
Масис Маилян-1278 (19,9%)
Виталий Баласанян-890 (13,8%)
В Шаумянском районе Арцаха картина следующая:
Араик Арутюнян-888 (57,3%)
Масис Маилян-323 (20,8%)
Виталий Баласанян-200 (12,9%)
Данных по другим районам нет, однако пресс-секретарь Араика Арутюняна, Ваграм Погосян, всю прошлую ночь публиковал данные с разных избирательных участков. По его данным, в Аскеране:
Араик Арутюнян-575
Виталий Баласанян-452
Масис Маилян -162
В Гадруте.
Араик Арутюнян-782
Масис Маилян-367
Виталий Баласанян-193
В городе Чартар.
Араик Арутюнян-1210
Масис Маилян-470
Виталий Баласанян-155
Сегодня утром ЦИК Арцаха распространила сообщение о том, что 1 апреля в 14: 00 в пресс-центре ЦИК Арцаха начнется совместная пресс-конференция председателей Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Республики Арцах и Комиссии по телевидению и радио. Тема - результаты мониторинга агитационной кампании.