Կառավարությունը աջակցության տեսքով 90 մլրդ դրամ է հատկացրել՝ օգնության փաթեթների շրջանակներում։ Այս մասին «Ազատություն» ռադիոկայանի հայկական ծառայությանը տված հարցազրույցում ասաց փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը։
Նրա խոսքերով՝ 21 մլրդ դրամ ուղղվել է սոցիալական ոլորտին, ընդհանուր առմամբ՝ աջակցություն է ցուցաբերվել ավելի քան 1 մլն մարդու եւ 50 000 տնտեսական սուբյեկտների։ «Տնտեսական աճի ցուցանիշների իմ կանխատեսումը տատանվում է 1,5%-ի շրջանում, վատագույն դեպքում ես սպասում եմ 2%։ Միջազգային գործընկերների հետ մեր ամբողջ համագործակցությունը կողմնորոշված է դեպի անվտանգության բարձիկների ձեւավորումը։ Այսօր ԱՄՀ-ից մեզ արդեն հասանելի է 280 մլն դոլար, եւս 25 մլն դոլար հասանելի կլինի սեպտեմբերին։ Ընդամենը մինչեւ 2022թ․ հասանելի կլինի 420 մլն դոլար»,- նշեց նա։

Правительство предоставило 90 млрд. драмов в виде поддержки в рамках пакетов помощи. Об этом в интервью армянской службы радио «Свобода» заявил вице-премьер Армении Мгер Григорян.
По его словам, 21 млрд. драмов были направлены на социальную сферу, в целом поддержка была оказана более 1 млн. человек и 50 тыс. хозсубъектам. «Мой прогноз по показателям экономического роста колеблется в районе -1,5%, а в худшем случае я ожидаю -2%. Все наше сотрудничество с международными партнерами ориентировано на формирование подушки безопасности. Сегодня от МВФ нам уже доступны 280 млн. долларов, еще 25 млн. долларов будут доступны в сентябре. Всего до 2022 года будет доступно 420 млн. долларов»,- отметил он.