Առաջիկա հինգ-յոթ տարվա ընթացքում Google-ը 10 միլիարդ դոլար կներդնի Հնդկաստանում, հայտարարլ է Alphabet Inc. ընկերության գործադիր տնօրեն Սունդար Պիչայը:
Ներդրումները կօգտագործվեն Հնդկաստանի համար ապրանքներ եւ ծառայություններ ստեղծելու նպատակովր, որոնք կօգնեն ձեռնարկություններին անցում կատարել թվային տեխնոլոգիաների եւ օգտագործել տեխնոլոգիաները «ի բարօրություն հասարակության»: «Սա Հնդկաստանի ապագայի եւ նրա թվային տնտեսության նկատմամբ մեր վստահության արտացոլումն է»,- ասել է Պիչայը, հայտնում է BBC-ն:
Երկրում ավելի քան 500 միլիոն ակտիվ ինտերնետ օգտագործողներ ունենալով՝ Հնդկաստանը, հավանաբար, Google-ի համար ամենամեծ աճող հավանական շուկան է: Ներդրումները կկատարվեն Հնդկաստանի համար Google-ի թվայնացման հիմնադրամի միջոցով։

В ближайшие пять-семь лет Google инвестирует в Индию 10 млрд долларов объявил исполнительный директор материнской компании Alphabet Inc.Сундар Пичай.
Инвестиции будут использованы для создания продуктов и услуг для Индии, чтобы помочь предприятиям перейти на цифровые технологии и использовать технологии «для общественного блага». «Это является отражением нашей уверенности в будущем Индии и ее цифровой экономики», - сказал Пичай, передает BBC
С учетом более чем 500 миллионов активных интернет-пользователей в стране Индия, пожалуй, является крупнейшим потенциальным растущим рынком для Google. Инвестиции будут сделаны через Фонд оцифровки Google для Индии