Արցախի Հանրային հեռուստաալիքը տեղեկացնում է, որ հաջողվել է ճանապարհից հեռացնել ադրբեջանական հենակետը և ապաշրջափակել Հին Շենը։
Ադրբեջանական ուժերը փորձել են հայկական կողմի նկատմամբ ճնշում գործադրել Բերդաձորի ենթաշրջանի՝ Հին Շեն տանող ճանապարհի վրա հենակետ դնելով: Սակայն ռուսական խաղաղապահ զորակազմի միջամտության արդյունքում երեկ ուշ երեկոյան հաջողվել է ճանապարհից հեռացնել ադրբեջանական հենակետը և ապաշրջափակել գյուղը։
Համայնքում այս պահին գտնվում են ինչպես ՊԲ-ի ներկայացուցիչներ, այնպես էլ ռուս խաղաղապահներ: Նրանք են ապահովում համայնքի բնակիչների անվտանգությունն ու նրանց անարգել անցուդարձը։

Общественный телеканал Арцаха сообщает, что удалось убрать с дороги азербайджанский опорный пункт и разблокировать село Хин Шен.
Азербайджанские силы попытались оказать давление на армянскую сторону в Бердадзорском подрайоне, установив опорный пункт на дороге, ведущей в Хин  Шен. Однако в результате вмешательства российского миротворческого контингента вчера поздно вечером удалось убрать с дороги азербайджанский опорный пункт и разблокировать село.
В данный момент в общине находятся как представители Армии обороны, так и российские миротворцы. Они обеспечивают безопасность жителей общины и их беспрепятственное передвижение.