ՀՀ երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր՝ մարտի 25-ին, ՀՀԿ նխկին նախագահ Անդրանիկ Մարգարյանի մահվան 12-րդ տարելիցի կապակցությամբ այցելել է Կոմիտասի անվան Պանթեոն, որտեղ հարգանքի տուրք է մատուցել նրա հիշատակին:
Սերժ Սարգսյանին ուղեկցում էին Անդրանիկ Մարգարյանի որդի Տարոն Մարգարյանը, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը, Վահրամ Բաղդասարյանը, Հայկ Մամիջանյանը, Սամվել Նիկոյանը, Հովհաննես Սահակյանը, Էդուարդ Շարմազանովը, Գալուստ Սահակյանը եւ այլ ՀՀԿ-կաններ:
Նշենք, որ Անդրանիկ Մարգարյանը վարչապետ է եղել 2000 թվականից մինչեւ 2007 թվականը: Անդրանիկ Մարգարյանի մահվանից հետո վարչապետ է դարձել Սերժ Սարգսյանը:

Третий президент РА, председатель Республиканской партии Армении Серж Саргсян 25 марта посетил пантеон имени Комитаса в связи с 12-й годовщиной смерти бывшего премьер-министра республики, экс-главы РПА Андраника Маргаряна.
Сержа Саргсяна сопровождали сын Андраника Маргаряна, экс-мэр Еревана Тарон Маргарян, вице-председатель РПА Армен Ашотян, пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов, Ваграм Багдасаярн, Айк Мамиджанян, Самвел Никоян, Ованес Саакян, Галуст Саакян и другие республиканцы.
Отметим, что Андраник Маргарян был главой правительства РА с 2000 по 2007 гг. После его смерти премьер-министром страны стал Серж Саргсян.