Հայաստանի սուվերեն տարածքի նկատմամբ թշնամական հերթական ոտնձգությունը հնարավոր է դարձել բացառապես հայաստանյան ներկա իշխանությունների բացառիկ ապաշնորհության և թուլամորթության հետևանքով: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է ՀՅԴ ԳՄ անդամ Իշխան Սաղաթելյանը:
«Հայաստանի սուվերեն տարածքի նկատմամբ թշնամական հերթական ոտնձգությունը հնարավոր է դարձել բացառապես հայաստանյան ներկա իշխանությունների բացառիկ ապաշնորհության և թուլամորթության հետևանքով։
Թերևս թշնամական ուժերը, հասկանալով, որ շուտով այլևս Հայաստանում լինելու է ուժեղ և ազգային իշխանություն, ջանում են այս կապիտուլյանտ իշխանություններից պոկել հնարավոր ամեն բան։
Դիմում եմ հայկական բանակին՝ ևս մեկ անգամ հիշեցնելով, որ հայ ժողովրդը ձեր կողքին է և ամբողջությամբ կսատարի հայրենքի պաշտպանությանն ուղղված յուրաքանչյուր քայլ։
Հիշեցնում եմ, որ այս իշխանությունների հեռացմանը մնացել է ընդամենը 39 օր, որից հետո կունենանք անվտանգ երկիր և պաշտպանված սահմաններ։

The subsequent attack of the enemy against the sovereign territory of Armenia was made possible as a result of the exceptional incompetence and weakness of the incumbent authorities of Armenia. This is what member of the Supreme Body of the Armenian Revolutionary Federation-Dashnaktsutyun political party wrote on his Facebook page, adding the following:
“Perhaps the enemy forces are trying to get everything they can from these capitulator authorities since they understand that Armenia will soon have a strong and national government.
I address the Armenian army and remind that the Armenian people stand with the army and will fully support all actions for homeland defense.
I would like to remind that there are only 39 days left until these authorities step down, after which we Armenians will have a secure country with protected borders.