Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հինգշաբթի տեղական ժամանակով 19:00-ին կառավարության նիստ է նշանակել՝ անվտանգության հարցերի քննարկման համար, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով իսրայելական հեռուստատեսության 13-րդ ալիքը:
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ հանդիպման ընթացքում կքննարկվեն Գազայի հատվածում օպերացիաները շարունակելու նպատակահարմարությունը եւ հրադադարի ռեժիմի հնարավորությունը:
Գազայի հատվածում պաղեստինյան արմատական խմբավորումների եւ իսրայելական բանակի միջեւ հրթիռային հարվածներով փոխանակումները չեն դադարում մայիսի 10-ից: Դրանք հետեւել են Արեւելյան Երուսաղեմի Ալ-Աքսա մզկիթում տեղի ունեցած անկարգություններին, որոնք բռնկվել էին Շեյխ Ջարահ թաղամասում այնտեղ ապրող արաբ ընտանիքներից տների առգրավման մասին  Իսրայելի դատարանի որոշման պատճառով: Վերջին տվյալների համաձայն՝ իսրայելական կողմից զոհվել է առնվազն 12 մարդ, իսկ պաղեստինյան կողմից ՝ ավելի քան 250 մարդ:

Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has scheduled the government's meeting on Thursday to discuss security issues, TASS reports citing Channel 13 of Israeli TV.
According to the TV channel, during the meeting, the expediency of continuing the operation in the Gaza Strip and the possibility of a ceasefire will be discussed.
Palestinian radical groups in the Gaza Strip and the Israeli army have been exchanging strikes since May 10.
The rocket attacks followed riots at the Al-Aqsa Mosque in East Jerusalem following an Israeli court order to seize homes in Sheikh Jarrah from Arab families living there.
According to the latest data, more than 250 people were killed on the Palestinian side, and at least 12 on the Israeli side.