Վստահ եմ, որ Նիկոլն այսօր գիշերը կանցկացնի բունկերում, ընդ որում՝ զրահաբաճկոնով: Այդ մասին հունիսի 18-ին Հանրապետության հրապարակում հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել է «Հայաստան» դաշինքի ներկայացուցիչ Վահե Հակոբյանը:
Դիմելով քաղաքացիներին՝ նա ասել է. «Պատկերացնում եք՝ ինչպես է այժմ Նիկոլը դողում»:
Նա նկատել է, որ երեկ նույն այդ հրապարակ եկել էր մի քանի հազար հայրենակից, եկել էին ընդդեմ իրենց կամքի:
«Եւ նրանցից շատերն այսօր այստեղ են, սակայն արդեն սեփական կամքով»,-հավելել է Վահե Հակոբյանը:
Նա հիշեցրել է, որ «Հայաստան» դաշինքը սկսել է քարոզարշավը Սյունիքից, որտեղ եւ ծնվել է «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցությունը միակ նպատակով՝ ապահովել Սյունիքի եւ Հայաստանի անվտանգությունը:
«Քարոզարշավի ընթացքում մենք առաջին օրից հասկացել ենք, որ «Հայաստան» դաշինքն ընկալվում է ոչ թե որպես ընդդիմություն, մեզ տեսնում են՝ որպես ուժ, որը հունիսի 21-ին կստանձնի պետության կառավարումն ու դուրս կբերի երկիրն այդ իրավիճակից: Գործը շատ է: Մենք պետք է աշխատենք 24 ժամ, որպեսզի հաղթահարենք խնդիրները, որոնք պետք է միավորվեն երեք բլոկում՝ անվտանգություն, տնտեսական կայուն զարգացում եւ արդարություն: «Հայաստան» դաշինքը կապահովի այդ ամենը: Դաշինքի հիմնադրման օրը՝ մայիսի 9-ին, մենք հնչեցրել ենք մեր ուժի բանաձեւը. դրանում միավորվել է ազգային գաղափարախոսությունը, կամքն ու վճռականությունը, ինչպես նաեւ հաղթանակած ուղին:
Այդ բանաձեւում պակասում է մեկ բաղադրիչ՝ ընտրողների ձայնը: Մեր հաղթանակին մնացել է երկու օր: Հունիսի 20-ին մենք կմերժենք պոպուլիզմը, սուտը, կեղծիքը, դավաճանությունը: Հունիսի 20-ին կքվեարկենք արժանապատիվ եւ ուժի Հայաստանի օգտին»,-եզրափակել է դաշինքի ներկայացուցիչը:

Уверен, что Никол сегодня ночь проведет в бункере, причем в бронежилете. Об этом в ходе предвыборной агитации 18 июня на митинге на площади Республики в Ереване заявил представитель блока «Армения» Ваге Акопян.
Обратившись к гражданам, он сказал: «Представляете, как сейчас Никол дрожит».
Он заметил, что вчера на эту же площадь пришли несколько тысяч наших соотечественников, пришли сюда против собственной воли.
«И многие из них сегодня здесь, но уже по собственному желанию»,- добавил Ваге Акопян.
Он напомнил, что блок «Армения» начал свою агитацию с Сюника, где и зародилась партия «Возрождающаяся Армения» с одной единственной целью – обеспечить безопасность Сюника и Армении.
«В ходе агитации мы с первого дня поняли, что блок «Армения» воспринимается не как оппозиция, нас видят как силу, которая 21 июня возьмет управление государством в свои руки и выведет страну из этой ситуации. Работы много. Мы должны работать 24 часа, чтобы справиться с проблемами, которые можно объединить в три блока – безопасность, стабильное эконмическое развитие и справедливость. Блок «Армения» обеспечит все это.  В день создания блока (9 мая) мы огласили формулу нашей силы: в ней  объединились национальная идеология, воля и решимость, а также победный путь.
Но этой формуле недоставало еще одного компонента – голоса избирателей. Нашей победе осталось два дня. 20 июня мы отвергнем популизм, ложь, фальсификацию, предательство. 20 июня голосуем в пользу достойной и сильной Армении»,- заключил представитель блока «Армения».