Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության վարչապետ Լի Քեցյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում են ՀՀ կառավարության լրատվական ծառայությունից:
Հարգելի պարոն վարչապետ,
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից հղում եմ Ձեզ անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Վերջին տարիներին չին-հայկական հարաբերությունները կայուն ու առողջ զարգանում են, ձեռք են բերվել զգալի արդյունքներ բազմակողմանի ոլորտներում:
Չինական կողմը պատրաստ է ամրապնդել զարգացման ռազմավարությունների համակցումը և խորացնել փոխշահավետ համագործակցությունը հայկական կողմի հետ, որպեսզի շարունակաբար աճի Չինաստանի և Հայաստանի միջև բարեկամական հարաբերությունների բովանդակությունը` ի շահ երկու երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Հայաստանին բարգավաճում և հզորացում, իսկ ժողովրդին` երջանկություն և բարեկեցություն»,- ասված է ուղերձում:

Prime Minister of the People’s Republic of China Lee Kecijang has sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on the occasion of being appointed Prime Minister of Armenia, as reported the news service of the Government of Armenia.
Dear Mr. Prime Minister,
On behalf of the Government of the People’s Republic of China and myself, I send my sincere congratulatory remarks to you on the occasion of being reelected to the position of Prime Minister of Armenia.
Over the past years, the growth of Chinese-Armenian relations is stable and healthy, and significant results have been achieved in comprehensive sectors.
The Chinese side is ready to combine more development strategies and deepen the mutually beneficial cooperation with the Armenian side so that the substance of the friendly relations between China and Armenia continuously grows for the benefit of the two countries and peoples.
I wish Armenia prosperity and empowerment, and I wish the people happiness and welfare,” the congratulatory message reads.