Շանթ Դաշինք» ազգայնական կուսակցությունը կմասնակցի ՀՀ-ում կայանալիք առաջիկա ՏԻՄ ընտրություններին
Շանթ Դաշինք» ազգայնական կուսակցությունը կմասնակցի ՀՀ-ում կայանալիք առաջիկա ՏԻՄ ընտրություններին: Այս մասին ասվում է կուսակցության ֆեյսբուքյան էջում:
«Հարգելի' հայրենակիցներ.
«Շանթ Դաշինք» ազգայնական կուսակցությունը որոշում է կայացրել մասնակցել ՀՀ-ում կայանալիք առաջիկա ՏԻՄ ընտրություններին։
Հաշվի առնելով Սյունիքի մարզի շուրջ ծավալվող լարված իրադարձությունները (ավտոճանապարհների փակում, միջանցքի խնդիր և այլն)` կուսակցությունը որոշել է առաջիկա ՏԻՄ ընտրություններին մասնակցել միայն Սյունիքի մարզի որոշ համայնքներում։ Ընտրական առաջին պայքարը կմեկնարկենք Տաթև համայնքից։
«Շանթ Դաշինք» ազգայնական կուսակցության Տաթև համայնքի ավագանու ցուցակը կգլխավորի Սամվել Լալայանը»,-ասվում է հայտարարությունում։

“Shant Alliance” nationalist political party will run in the upcoming local self-government elections in Armenia. This is stated in the Facebook post of the political party.
“Dear compatriots, “Shant Alliance” nationalist political party has decided to run in the upcoming elections for local self-government in Armenia.
Taking into consideration the tension around Syunik Province (closure of roads, corridor issue, etc.), the political party has decided to run only in certain communities of Syunik Province during the upcoming local self-government elections. We will launch the election campaign in Tatev village.
Samvel Lalayan will be the first candidate of “Shant Alliance” on the list of candidates for Council of Elders of Tatev village,” the statement reads.