Սեպտեմբերի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանն ընդունել է ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան պարոն Ջոն Գալագերին:
NEWS.am-ին ՀՀ ՊՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է սահմանային իրավիճակը` նշելով ադրբեջանական կողմից իրադրությունը ապակայունացնելուն միտված գործողությունների մասին:
Դեսպան Գալագերը նշել է, որ Միացյալ Թագավորությունն աջակցում է տարածաշրջանում երկարատև խաղաղության և կայունության հաստատման նախաձեռնություններին և շարունակելու է ջանքեր գործադրել այդ ուղղությամբ:
Քննարկվել են նաև պաշտպանական բնագավառում երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել շարունակել արդյունավետ ընթացող ծրագրերը՝ հնարավորության դեպքում նախաձեռնելով փոխգործակցության նոր ուղղություններ:

Armenia’s Defense Minister Arshak Karapetyan today received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to Armenia John Gallagher.
As reported the Armenian Ministry of Defense, issues related to regional security were discussed during the meeting. The defense minister presented the situation on the border and mentioned Azerbaijan’s operations aimed at destabilizing the situation.
Ambassador Gallagher stated that the United Kingdom supports the initiatives for establishment of long-term peace and stability in the region and will continue make efforts in this direction.
Issues related to bilateral cooperation in the defense sector were also discussed. The parties expressed willingness to continue the programs that are being carried out effectively.