Գերագույն ռադայի «Հանուն ապագայի» պատգամավորական խումբը օրինագիծ է մտցնելու ընտրովի պաշտոնների եւ պետծառայության անցնող բոլոր թեկնածուների պարտադիր հոգեբուժական զննության մասին։ Այս մասին ասել է նրա համաղեկավար Տարաս Բատենկոն, տեղեկացնում է «Գորդոն» պորտալը։
Այս առաջարկությունն արվել է «Ժողովրդի ծառա» կուսակցությունից պատգամավոր Գալինա Տրետյակովայի արտահայտությունից հետո, որը մեկ այլ օրենսդրի՝ Անտոն Պոլյակովի մահվանն արձագանքել էր «Մեկ թշնամի պակաս» ասելով։
Բատենկոյի կարծիքով՝ նա, ով «մարդատյացություն է սերմանում իր աշխատանքում», պետք է հեռացվի խորհրդարանի մի քանի նիստերից եւ կոմիտեի ղեկավարությունից։ «Անհապաղ նախատեսել ընտրովի պաշտոններում բոլոր թեկնածուների պարտադիր հոգեբուժական ուսումնասիրություն, հոգեկան վիճակի զննություն»,- ավելացրել է նա։
ՀԲ-ն հավանություն է տվել Ուկրաինային ուղղված 530 միլիոն դոլարի հավելյալ օգնությանը
«Այսօր Համաշխարհային բանկի ղեկավարությունը հավանություն է տվել 530 միլիոն դոլարի լրացուցիչ ֆինանսավորմանն Ուկրաինային»,-գրել է նա Twitter-ի իր էջում․․․

Депутатская группа «За будущее» Верховной Рады внесет законопроект об обязательном психиатрическом осмотре всех кандидатов на выборные должности и госслужбу. Об этом заявил ее соруководитель Тарас Батенко, сообщает портал «Гордон».
Это предложение было спровоцировано высказыванием депутата от «Слуги народа» Галины Третьяковой, которая отреагировала на смерть другого законодателя Антона Полякова словами «одним врагом меньше».
По мнению Батенко, тот, кто сеет «человеконенавистнические выводы в своей работе», должен быть отстранен от нескольких заседаний парламента и от руководства комитетом. «Неотложно предусмотреть обязательство всех кандидатов на выборные должности проходить психиатрический анализ, психосмотр», — добавил он.
Индия глубоко обеспокоена эскалацией конфликта в Украине
«Мы вновь заявляем, что эскалация боевых действий не отвечает ничьим интересам. Мы призываем к немедленному прекращению боевых действий…
Всемирный банк одобрил 530 миллионов долларов дополнительной помощи Украине
Сегодня руководство Всемирного банка одобрило $530 миллионов дополнительного финансирования для Украины...