ԱՄՆ ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջեյք Սալիվանը Թուրքիայի նախագահի գլխավոր խորհրդական եւ մամուլի քարտուղար Իբրահիմ Քալընի հետ քննարկել է միջազգային օրակարգի մի շարք հարցեր։
Սպիտակ տունը հայտնում է, որ կողմերը քննարկել են տարածաշրջանային հարցեր, ներառյալ՝ Աֆղանստան, Մերձավոր Արեւելք, Հարավային Կովկաս եւ Արեւելյան Միջերկրական ծով, ինչպես նաեւ երկկողմ հարաբերությունները։
Կողմերը նաեւ համաձայնել են շարունակել երկխոսությունը տարաձայնությունների հարթման եւ կառուցողական երկկողմ հարաբերություններ պահպանելու համար։

US National Security Advisor Jake Sullivan spoke Wednesday with Ibrahim Kalin, Spokesperson and Chief Advisor to the President of Turkey. The White House noted this in a statement, which continues as follows:
“They discussed a range of regional issues, including Afghanistan, the Middle East, the South Caucasus, and the Eastern Mediterranean, as well as our defense relationship.
“They also agreed on the importance of continued dialogue to manage disagreements and maintain constructive bilateral ties.”