Ռուսաստանում Google-ի դուստր-ձեռնարկությունը որոշել է սնանկության գործընթաց սկսել։ Այս մասին հայտնի է դարձել Դաշնային ռեսուրսում (Իրավաբանական անձանց, անհատ ձեռներեցների եւ այլ տնտեսվարող սուբյեկտների գործունեության փաստերի վերաբերյալ իրավական նշանակալի տեղեկատվության միասնական դաշնային ռեգիստր) համապատասխան գրառման հայտնվելուց հետո:
Google ՍՊԸ-ի գլխավոր տնօրեն Դեւիդ Մունրո Սնեդոնի անունից հրապարակված հաղորդագրության տեքստը վերաբերում է Google-ի ռուսական «դստերը» սնանկացնելու ծրագրերին՝ այն պատճառով, որ ընկերությունը «2022-ի մարտի 22-ից նախատեսում է իր սեփական սնանկացումը եւ ֆինանսական պարտավորությունների կատարման անհնարինությունը»: Դիմումի ձեւաչափը նաեւ հուշում է, որ կազմակերպությունը կարող է պատրաստ չլինել աշխատակիցներին ժամանակին վճարել աշխատավարձերը, ինչպես նաեւ կատարել պարտադիր վճարումներ։
«Google» ՍՊԸ-ն խնդրում է արբիտրաժային դատարան դիմելու մտադրության մասին այս ծանուցումը ներառել իրավաբանական անձանց գործունեության փաստերի վերաբերյալ տեղեկատվության Միասնական դաշնային ռեգիստրում:

Google subsidiary in Russia has decided to begin bankruptcy proceedings.
This became known after the appearance of relevant records in Fedresource (The Unified Federal Register of legally significant information about the facts of legal entities, individual entrepreneurs and other subjects of economic activity).
The text of the statement, placed on behalf of the General Director of "Google" Ltd. David Munro Sneddon, said about the plans to bankrupt the Russian "subsidiary" of Google due to the fact that the company "anticipates its own bankruptcy and inability to fulfill money obligations since 22 March, 2022". The format of the application also suggests that the organization may not be ready to pay salaries to employees on time, as well as to make mandatory payments.
“Google LLC is filing a notice of intent to file for bankruptcy (bankruptcy) by including a notice in the Unified Federal Register of information about the facts of the activities of legal entities,” the message says.