Կանադան լրացուցիչ պատժամիջոցներ է սահմանել Ռուսաստանի դեմ եւ արգելել է տեխնոլոգիաների արտահանումը, որոնք կարող են նպաստել Ռուսաստանի պաշտպանական արտադրական ներուժի բարելավմանը:
Վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի գրասենյակի հայտարարության համաձայն՝ նոր պատժամիջոցները կուղղվեն Ռուսաստանի պաշտպանության ոլորտի հետ կապված վեց ֆիզիկական անձանց եւ 46 կազմակերպությունների, 15 ուկրաինացիների, ովքեր աջակցում են Ռուսաստանին, եւ 13 ֆիզիկական անձանց եւ երկու կազմակերպությունների Բելառուսում:
Հայտարարության համաձայն՝ Կանադան մտադիր է նաեւ պատժամիջոցներ կիրառել «պետության կողմից հովանավորվող ապատեղեկատվական եւ քարոզչական գործակալների եւ կազմակերպությունների դեմ»։

Канада ввела дополнительные санкции против России и запретила экспорт технологий, которые могут помочь улучшить оборонный производственный потенциал России.
Согласно заявлению канцелярии премьер-министра Джастина Трюдо, новые санкции будут направлены против шести физических и 46 юридических лиц, связанных с российским оборонным сектором, 15 украинцев, поддерживающих Россию, и 13 физических лиц и двух юридических лиц в Беларуси.
Согласно заявлению, Канада также намерена ввести санкции против «спонсируемых государством дезинформационных и пропагандистских агентов и организаций».