Երկու բարեկամ քաղաքներ Երևանի և Մարսելի միջև հաստատված շուրջ 30-ամյա գործակցությունը նոր թափ կստանա՝ ընդգրկելով քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներ: Պաշտոնական հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նախանշվող ծրագրերն ու առաջիկա անելիքները: Երևանի քաղաքապետին հյուրընկալել են Մարսելի փոխքաղաքապետերը, քանի որ քաղաքապետ Բենուա Պայան հիվանդացել է ՔՈՎԻԴ 19-ով:
Ողջունելով Երևանի քաղաքապետին՝ Մարսելի փոխքաղաքապետ Յանիք Օանիսյանը նկատել է, որ երկու քաղաքների գործակցությունը զարգացման ու ընդլայնման մեծ ներուժ ունի, որը պետք է լիարժեքորեն օգտագործել՝ ի շահ Երևանի և Մարսելի բնակիչների:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն իր հերթին ընդգծել է, որ այս այցը լավ հնարավորություն է՝ նախանշելու գերակա ուղղությունները, որոնք հիմք կհանդիսանան գործակցության նոր՝ եռամյա ծրագրի մշակման համար:
Կողմերը կարևորել են մասնագետների փոխանակումը` ընդգծելով, որ համանման խնդիրներ ունեցող քաղաքները պետք է համատեղեն ուժերը` արդյունքներ գրանցելու համար:

The 30-year cooperation between Yerevan and Marseille will receive a new impetus, developing in various areas of the city's economy. The mayor of Yerevan was received by the deputies of the mayors of Marseille, as the mayor of Marseille Benoit Payan contracted COVID-19, the press service of the Yerevan Municipality reported.
Welcoming the Mayor of Yerevan, Deputy Mayor of Marseille noted that the cooperation between the two cities has great potential for development and deepening, which should be used to the benefit of the residents of Yerevan and Marseille.
Expressing gratitude for the warm welcome, Yerevan Mayor Hrachya Sargsyan noted that this visit is a good opportunity to outline priority areas that will serve as the basis for developing a new three-year program. The parties highlighted the importance of sharing experiences among professionals and stressed that cities facing similar challenges should join forces to achieve results.