Երկու բարեկամ քաղաքներ Երևանի և Մարսելի միջև հաստատված շուրջ 30-ամյա գործակցությունը նոր թափ կստանա՝ ընդգրկելով քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներ: Պաշտոնական հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նախանշվող ծրագրերն ու առաջիկա անելիքները: Երևանի քաղաքապետին հյուրընկալել են Մարսելի փոխքաղաքապետերը, քանի որ քաղաքապետ Բենուա Պայան հիվանդացել է ՔՈՎԻԴ 19-ով:
Ողջունելով Երևանի քաղաքապետին՝ Մարսելի փոխքաղաքապետ Յանիք Օանիսյանը նկատել է, որ երկու քաղաքների գործակցությունը զարգացման ու ընդլայնման մեծ ներուժ ունի, որը պետք է լիարժեքորեն օգտագործել՝ ի շահ Երևանի և Մարսելի բնակիչների:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն իր հերթին ընդգծել է, որ այս այցը լավ հնարավորություն է՝ նախանշելու գերակա ուղղությունները, որոնք հիմք կհանդիսանան գործակցության նոր՝ եռամյա ծրագրի մշակման համար:
Կողմերը կարևորել են մասնագետների փոխանակումը` ընդգծելով, որ համանման խնդիրներ ունեցող քաղաքները պետք է համատեղեն ուժերը` արդյունքներ գրանցելու համար:

30-летнее сотрудничество между Ереваном и Марселем получит новый импульс, развиваясь в различных сферах городской экономики. Мэра Еревана приняли заместители мэра Марселя, так как мэр Марселя Бенуа Паян заразился COVID-19, сообщили из пресс-службы мэрии Еревана.
Приветствуя мэра Еревана, заместитель мэра Марселя Яник Оанисян отметил, что сотрудничество между двумя городами имеет большой потенциал развития и углубления, которое должно быть использовано на пользу жителей Еревана и Марселя.
Выразив благодарность за теплый прием, мэр Еревана Грачья Саргсян подчеркнул, что этот визит является хорошей возможностью наметить первоочередные направления, которые послужат основой для разработки новой трехлетней программы. Стороны подчеркнули важность обмена опытом между специалистами и подчеркнули, что города, сталкивающиеся со схожими проблемами, должны объединить услилия, чтобы добиться результатов.