Վայրի կապիկը, ներխուժելով տներ, ահաբեկում է փոքրիկ քաղաքը Ճապոնիայի հարավ-արևմուտքում, հայտնում է CNN-ը։
Յամագուչիի Օգորի թաղամասում հուլիսի 8-ից շուրջ 20 մարդ ենթարկվել է կապիկի հարձակմանը, որոնցից շատերը թեթեւ վնասվածքներ են ստացել, վկայում են քաղաքային ղեկավարության տվյալները:
Ամենաերիտասարդ տուժածը 10 ամսական աղջիկ էր, ում ոտքը կապիկը քերծել էր փոքրիկի տան առաջին հարկ ներխուժելուց հետո:
Երեքշաբթի երեկոյան կապիկը հարձակվել էր տարրական դպրոցի վրա՝ կծելով 10-ամյա տղայի ձեռքը։
Այնուհետեւ նա փողոցում հարձակվել էր եւս երկու տարեց կնոջ վրա։
Իշխանությունները չեն հայտնել, թե ինչ տեսակի կապիկի մասին է խոսքը, սակայն նշել են, որ այդ տարածքում մակակներ են ապրում, որոնք հայտնի են նաեւ որպես ճապոնական ձյունե կապիկներ:
Ոստիկանությունն ուժեղացնում է պարեկային հսկողությունը տարածքում եւ կոչ է անում հանրությանը փակ պահել պատուհանները, քանի դեռ որսը շարունակվում է:

Дикая обезьяна терроризирует небольшой город на юго-западе Японии, врываясь в дома, передает CNN.
Около 20 человек в районе Огори города Ямагути подверглись нападению обезьяны с 8 июля, при этом большинство из них получили легкие ранения, по данным администрации города.
Самой младшей жертвой стала 10-месячная девочка, которой обезьяна поцарапала ногу после того, как проникла через сетчатую дверь на первом этаже ее дома.
Во вторник вечером обезьяна напала на начальную школу, укусив 10-летнего мальчика за рук.
Затем она напала еще на двух пожилых женщин на улице.
Власти не сообщили о каком виде обезьяны идет речь, но заявили, что в этом районе обитают макаки, также известные как японские снежные обезьяны.
Полиция усиливает патрулирование в этом районе и призывает общественность держать окна закрытыми, пока продолжается охота.