Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը 2023թ. կշարունակի իրականացնել տարբեր տեսակի գյուղատնտեսական ծրագրեր։ Այդ նպատակների համար նախատեսվում է հատկացնել 37 մլրդ 935 մլն դրամ։ Այս մասին Ազգային ժողովում, խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում, 2023թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ, նոյեմբերի 7-ին ասել է հանրապետության ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը։
Նախարարը նշել է, որ 2022թ. այդ նպատակների համար հատկացվել է 31 մլրդ 905 մլն դրամ։ «2021թ. փաստացի ֆինանսավորումը կազմել է 24 մլրդ 170 մլն դրամ»,- տեղեկացրել է Խաչատրյանը։

The Ministry of Economy of Armenia will continue to implement various types of agricultural programs in 2023; it is planned to allocate 37 billion 935 million drams (approx. US$98 million) for these purposes. Minister of Finance Tigran Khachatryan stated this in the National Assembly (NA), at Monday’s joint session of NA standing committees, during the latter’s debates on the draft 2023 state budget of Armenia.
The minister noted that in 2022, a total of 31 billion 905 million drams were allocated for these purposes.