Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարությունը 2023թ. կշարունակի իրականացնել տարբեր տեսակի գյուղատնտեսական ծրագրեր։ Այդ նպատակների համար նախատեսվում է հատկացնել 37 մլրդ 935 մլն դրամ։ Այս մասին Ազգային ժողովում, խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում, 2023թ. պետական բյուջեի նախագծի քննարկման ժամանակ, նոյեմբերի 7-ին ասել է հանրապետության ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը։
Նախարարը նշել է, որ 2022թ. այդ նպատակների համար հատկացվել է 31 մլրդ 905 մլն դրամ։ «2021թ. փաստացի ֆինանսավորումը կազմել է 24 մլրդ 170 մլն դրամ»,- տեղեկացրել է Խաչատրյանը։

В 2023 году Министерство экономики Армении продолжит реализовывать различного рода сельскохозяйственные программы. На эти цели планируется выделить 37 млрд. 935 млн. драмов. Об этом в Национальном Собрании Армении на совместном заседании постоянных парламентских комиссий во время обсуждения проекта государственного бюджета на 2023 год заявил 7 ноября министр финансов республики Тигран Хачатрян.
При этом, как отметил министр, в 2022 году на эти же цели было выделено 31 млрд. 905 млн. драмов. «В 2021 году же фактическое финансирование составляло 24 млрд. 170 млрд. драмов», - сообщил Хачатрян.