ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը Ստամբուլում տեղի ունեցած պայթյունից հետո գրառում է արել Twitter–ում և ցավակցություն հայտնել Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուին։
«Իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում Ստամբուլում տեղի ունեցած մահաբեր պայթյունից զոհվածների ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում տուժածներին»,– գրել է նա:
Հիշեցնենք` նոյեմբերի 13–ին Թուրքիայի կենտրոնում պայթյուն էր որոտացել, որի հետևանքով կան զոհեր ու վիրավորներ։ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել էր 6 զոհի մասին։ Ավելի ուշ Թուրքիայի փոխնախագահ Ֆուաթ Օքթայը հայտնել էր 81 տուժածի մասին և նշել, որ երկրի իշխանությունները Ստամբուլում տեղի ունեցած պայթյունը համարում են ահաբեկչություն, որը մի կին է իրագործել։

Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян выразил соболезнования министру иностранных дел Турции Мевлюту Чавушоглу в связи со взрывом в Стамбуле.
«Выражаю свои глубокие соболезнования семьям погибших в результате смертельного взрыва в Стамбуле и желаю скорейшего выздоровления пострадавшим», - написал он в своем микроблоге в Twitter.
Напомним, 13 ноября в Стамбуле прогремел взрыв, в результате которого есть жертвы и раненые. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил о шести погибших. Позже вице-президент Турции Фуат Октай сообщил о 81 пострадавшем и отметил, что власти страны считают взрыв в Стамбуле терактом, совершенным женщиной. Министр внутренних дел Турции Сулейман Сойлу заявил, что подозреваемая задержана.