ՀՀ արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը Ստամբուլում տեղի ունեցած պայթյունից հետո գրառում է արել Twitter–ում և ցավակցություն հայտնել Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուին։
«Իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում Ստամբուլում տեղի ունեցած մահաբեր պայթյունից զոհվածների ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում եմ մաղթում տուժածներին»,– գրել է նա:
Հիշեցնենք` նոյեմբերի 13–ին Թուրքիայի կենտրոնում պայթյուն էր որոտացել, որի հետևանքով կան զոհեր ու վիրավորներ։ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել էր 6 զոհի մասին։ Ավելի ուշ Թուրքիայի փոխնախագահ Ֆուաթ Օքթայը հայտնել էր 81 տուժածի մասին և նշել, որ երկրի իշխանությունները Ստամբուլում տեղի ունեցած պայթյունը համարում են ահաբեկչություն, որը մի կին է իրագործել։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan expressed his condolences to Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu in connection with the explosion in Istanbul.
"I express my sincere condolences to the families of victims of the deadly explosion in Istanbul and wish a speedy recovery to the injured," he wrote on Twitter.
On November 13 there was an explosion in Istanbul, which resulted in casualties and injuries. Turkish President Recep Tayyip Erdogan claimed six dead. Later, Turkish Vice President Fuat Oktay reported 81 injured and noted that the country's authorities believe the explosion in Istanbul to be a terrorist attack committed by a woman. Turkish Interior Minister Suleyman Soylu said the suspect had been detained.