«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Երեկ հայտնի դարձավ, որ Նիկոլ Փաշինյանը ժամանակավոր կապաստանի Վահագն Խաչատուրյանի տանիքի տակ՝ Բաղրամյան 26 շենքում՝ նախագահի նստավայրում։ Պատճառը կառավարության շենքում ընթացող հերթական վերանորոգումն է։ Բյուջեում փողի ավելցուկն այս իշխանությունը, որպես կանոն, ծախսում է նորոգումների վրա` պերմանենտ նորոգվում են  կառավարությունը, Երեւանի քաղաքապետարանը եւ այլ գերատեսչություններ: Մինչդեռ 2019-ին էին կառավարության շենքում կապիտալ վերանորոգում արել, որի համար բյուջեից 124.5 մլն դրամ էր դուրս գրվել։
Անցած տարեվերջին էլ վարչապետի աշխատակազմի վարչական շենքի կապիտալ վերանորոգում իրականացրին՝ մոտ 16 մլն դրամանոց վերելակ, թանկարժեք գորգեր, մարմարյա սալիկներ տեղադրելով, որ ավելի հարմարավետ ու թանկ միջավայրում աշխատեն։ Եվս 17,5 մլն դրամ էլ տրամադրվել էր կառավարության աշխատակազմի շենքի ջեռուցման համակարգի նորոգմանը»:
«Հրապարակ». Ի՞նչ քայլեր է ձեռնարկում Հայաստանի ԱԳՆ-ն՝ Ռուբեն Վարդանյանի հարցով
ՀՀ ԱԳ նախարարությունը բազմիցս շեշտել է Լաչինի միջանցքով Լեռնային Ղարաբաղից...
«Փաստ». Իսկ Սամվել Բաբայանը Նիկոլ Փաշինյանին ասելիք չունի՞
Խոսքը մի մարդու մասին է, որը ժամանակին ասում էր, թե վերջին մարդն ինքն է Արցախից դուրս գալու, այնինչ...
«Հրապարակ». ՌԴ-ն որոշել է պատասխանել Հայաստանի իշխանություններին
Օրինակ՝ Լարսում հայկական բեռների հետ կապված խնդիրներ կառաջանան: Կամ` Ռուսաստանում ապրող մոտ մեկ...
«Ժողովուրդ». Նախկին ոստիկանապետի՝ կյանքից զրկվելու դեպքից 4 տարի անց դեռ անպատասխան հարցեր կան
Հիշեցնենք, որ 2019 թվականի սեպտեմբերի 24-ին Բջնիի առանձնատանը հայտնաբերվել էր 2003-2008 թվականներին...
«Իրավունք». Ով է, ի վերջո, դառնալու Երեւանի քաղաքապետ. գնդակը Հայկ Մարությանի թիմակիցների դաշտում է
Արդյունքում Երեւանի քաղաքապետ կարող է ընտրվել ՔՊ–ի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը, որին եթե...
«Հրապարակ». ՔՊ-ն զբաղված է մարդագողությամբ
Իշխող ուժի գերխնդիրը քվորում ապահովելն է, ՔՊ-ն եւ «Հանրապետություն» կուսակցությունը միասին չունեն 33 ձայն...

Вчера стало известно о том, что Никол Пашинян временно переедет на Баграмяна 26 - в президентскую резиденцию. Об этом пишет газета «Грапарак».
«Причина - продолжающийся ремонт в здании правительства. Как правило, данный кабмин тратит излишек средств в бюджете на ремонт - перманентно ремонтируются здания правительства, мэрии Еревана и других ведомств. Между тем, капитальный ремонт в здании правительства был в 2019 году, на который из бюджета выделили 124,5 млн. драмов.
В конце прошлого года был осуществлен капитальный ремонт административного здания аппарата премьер-министра: установлены лифт стоимостью около 16 млн. драмов, дорогие ковры, мраморная плитка для работы в более комфортных и дорогих условиях. Еще 17,5 млн. драмов было выделено на ремонт системы отопления здания аппарата кабмина», - отметил «Грапарак».