Տավուշի մարզի Այրում կայարանից ոչ հեռու, Լճկաձոր գյուղի հատվածում, հոկտեմբերի 2-ին, տեղի ունեցած փլուզման հետևանքով անհետ կորածների թիվը հասել է 8-ի (ֆոտոռեպորտաժ, վիդեո): Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնեցին Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Անհետ կորածների թվում կան ազգությամբ հայ Վրաստանի քաղաքացիներ` 19-ամյա Արթուր եւ 62-ամյա Գուրգեն Հակոբյաններ: Նրանք դեպքի վայրում են եղել իրենց «Մերսեդես Բենց C 180» մակնիշի ավտոմեքենայով: Փլուզման պահին նրանք եղել են մեքենայից դուրս եւ այդ պատճառով էլ ծածկվել են հողով:Անհետ կորածների թվում են նաեւ Երեւանի երկու բնակիչներ Արմեն ու Մեխակ Սասունյաններ եւ Լճկաձորի մի բնակիչ` Նորիկ Միրզոյանը: Ազգությամբ երկու վրացիների վերաբերյալ Վրաստանից տեղեկություն է ստացվել, որ Տավուշի մարզում գտնվող Վրաստանի երկու քաղաքացիներ չեն վերադարձել երկիր: Չի բացառվում, որ քարակույտի տակ գտնվող մեքենաներում էլի մարդիկ լինեն, բայց նրանց հետ կապ դեռեւս չի հաջողվում հաստատել: Ներկա պահին անձրեւը դադարել է, որոնողա-փրկարարական աշխատանքները վերականգնվել են, բայց սողանքը շարունակում է ակտիվ մնալ:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել է NEWS.am-ը, Տավուշի մարզում տեղի ունեցած փլուզման հետեւանքների վերացման համար Հայաստանի վարչապետի որոշմամբ, օպերատիվ շտաբ է ստեղծվել: Ներկայումս, սողանքի հետեւանքով փլուզված M6 միջպետական մայրուղու 86-րդ կիլոմետրի, Վանաձոր- Բագրատաշեն հատվածի փոխարեն գործում է շրջանցիկ Վանաձոր-Դիլիջան-Իջեւան-Բագրատաշեն ուղղությունը: Պատկան մարմինները կոչ են անում վարորդներին ձեռնպահ մնալ Վանաձոր-Բագրատաշեն ճանապարհով երթեւեկելուց:
Նոյեմբերյանի «Ճանշինի» աշխատակիցների ուժերով ճանապարհը մաքրվել է, սակայն առկա է սողանքային երևույթների հետագա ակտիվացման վտանգ:

YEREVAN. – The number of missing, as a result of Sunday’s landslide at Lchkadzor village in Armenia’s Tavush Region, has reached eight, Ministry of Emergency Situations Press Service informed Armenian News-NEWS.am.
The missing include Armenian citizens of Georgia, Arthur, 19, and Gurgen, 62, Hakobyan. They were at the scene of the occurrence with their Mercedes Benz C 180. They were outside of their vehicle during the landslide, and therefore remained under terrain. The missing also include two Yerevan residents: Armen and Mekhak Sasunyan as well as Norik Mirzoyan from Lchkadzor village. Information has also come in from Georgia with reference to two Georgians, according to which two Georgian citizens have not returned to their country from Tavush Region. There could be more people in the vehicles still under the rock piles, but no contact has yet been established with them. The rain has stopped and search & rescue has resumed, but the landslide remains active.
As Armenian News-NEWS.am reported earlier, by the decision of Armenian PM, an operative team is formed to eliminate the effects of the landslide in Tavush Region. Instead of the landslide-affected section of the Vanadzor-Bagratashen road of M6 Interstate Highway, the Vanadzor-Dilijan-Ijevan-Bagratashen bypass is currently in operation. Relevant governmental bodies ask drivers to refrain from traveling via Vanadzor-Bagratashen road.