ԱՄՆ Յուտա նահանգի ոստիկանությունը հետաքննում է տղամարդու մահը, որը երկուշաբթի երեկոյան մտել է Սոլթ Լեյք Սիթիի միջազգային օդանավակայանում կայանած Delta Air Lines-ի ինքնաթիռի շարժիչի մեջ, հայտնում է CNN-ը։
Օդանավակայանի տվյալներով, 30-ամյա տղամարդը տերմինալից վթարային ելքով մտել է օդանավակայանի անվտանգ տարածք, վազել դեպի օդանավակայանի արևմտյան թռիչքուղու հարավային ծայրը, որտեղ կատարվում էին հակասառցակալման աշխատանքներ, և մտել ինքնաթիռի չգործող շարժիչի մեջ։
Օդանավակայանից հայտնել են, որ փրկարարները տղամարդուն գտել են անգիտակից վիճակում և չեն կարողացել նրան ուշքի բերել: Առայժմ պարզ չէ, թե ինչ վնասվածքներից է տղամարդը մահացել։
Սոլթ Լեյք Սիթիի ոստիկանական բաժանմունքի տվյալներով՝ տղամարդը Յուտա նահանգի բնակիչ Քայլեր Էֆինգերն էր:
Էֆինգերը Դենվեր թռիչքի համար  կտրոն ուներ, ասել են վարչությունից:
Delta Air Lines-ի տվյալներով, 2348-Airbus A220  չվերթը, որը պետք է թռչեր  Սան Ֆրանցիսկո, վերադարձել և իջեցրել է բոլոր 95 ուղևորներին։ Արդյունքում չվերթը չեղարկվել է։
Ֆրանսիացի քաղաքապետը կալանավորվել է «որովայնախոս» գուշակուհու վրա պետական ​​փողերը ծախսելու մեղադրանքով
Ուշադրության կենտրոնում է քաղաքի քաղաքապետ՝ ոստիկանության և գաղտնի ծառայության նախկին աշխատակից Ժիլ դ'Էտորեի նկատմամբ Սոֆյա Մարտինեսի համոզելու «կախարդական» լիազորությունների շուրջ սկանդալը...
Դատարանը երկարացրել է Նավալնիի երեք փաստաբանների կալանքը
Այսօր դատարանում քննիչը հայտարարեց, որ գործով նախաքննությունն ավարտվել է
Պետերբուրգում ադրբեջանցուն կասկածում են 400 միգրանտների լեգալացման մեջ
Խուզարկություններ միգրանտների լեգալացման գործով...
3 կանայք սարում կայծակնահարվել են. մեկը տեղում մահացել է, երկուսը տեղափոխվել են հիվանդանոց
3 կանայք սարում կայծակնահարվել են․․․
Ավելի քան 110 մլն ամերիկացիներ վտանգի գոտում են խիստ եղանակային պայմանների պատճառով. CNN
Եղանակային պայմանները կտրուկ վատացել են...
Մահվան ելքով վրաերթ՝ Այգեկ գյուղում․ վարորդը փախուստի է դիմել
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ վրաերթ կատարած...

Police in the US state of Utah are investigating the death of a man who crawled into the engine of a Delta Air Lines jet on the ground at Salt Lake City International Airport late Monday, CNN reported.
The airport says the 30-year-old man got onto the secure ramp area of the airport through a terminal emergency exit, “ran to the south end of the airport’s west runway where deicing operations were underway and crawled into an aircraft engine that was not running.”
Emergency responders found the man “unconscious and were not able to revive him,” the airport said. “It is unclear at this time what injuries caused the man’s death.”
The man has been identified as Kyler Efinger, a resident of Park City, Utah, according to the Salt Lake City Police Department.
Efinger had a boarding pass for a flight to Denver, the department said.
Delta Air Lines says Flight 2348—an Airbus A220 about to depart for San Francisco—then returned to the gate, where all 95 passengers deplaned. The flight was ultimately canceled.