Ազդանշան տալու համար ծեծել են, գլուխը ջարդել են, հիմա գլուխը կարում են: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 27-ին, Սուրբ Աննա եկեղեցու մոտից սկսած երթի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում նշեց Բագրատ Սրբազանը՝ հավելելով, որ երիտասարդը գտնվում է 1-ին հիվանդանոցում:
«Այս ամենի պատճառը վախն է, որը փարատելու երկու ձեւ կա. մեկը պաշտպանվել ոստիկաններով, երկրորդը խմելն է, որ լիցքաթափվեն, վերանան վախերը»,-ասաց նա:
Սրբազանը «Հինգ իրավապաշտպանների» խմբի իրավապաշտպաններին և պատգամավորներին խնդրեց այցելել հիվանդանոց և տեղեկանալ, թե ինչ է կատարվել այնտեղ։

Из-за подачи сигнала избили, проломили голову человеку, сейчас ее зашивают. Об этом заявил в беседе с журналистами во время шествия в Ереване 27 мая архиепископ Баграт Галстанян, добавив, что пострадавший молодой человек находится в Первой клинической больнице.
«Причина всего этого – страх. А его можно развеять двумя способами: один – под защитой полицейских, второй – выпивкой, чтобы разрядиться и избавиться от страхов», - заявил Галстанян.
Он призвал членов группы «Пять правозащитников» и депутатов посетить больницу и узнать, в каком состоянии потерпевший.