Արցախի հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 26-ին այցելել է Շուշիի շրջան եւ մասնակցել Քարին տակ գյուղի հերոսամարտի 20-րդ տարեդարձին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը:
ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախագահը նշել է, որ Քարին տակ գյուղի պաշտպանությունն իր ուրույն տեղն է զբաղեցնում մեր ազգային-ազատագրական պայքարում` հանդիսանալով առաջին եւ հիմնարար հաղթանակներից մեկը: Այս ճակատամարտը ցույց տվեց, որ հայրենասիրությունը, հավատքն ու անձնվիրությունը ի վիճակի են չեզոքացնել եւ պարտության մատնել քանակական առավելություն ունեցող հակառակորդին:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ այդ ու մեր մյուս բոլոր հաղթանակները կերտվել են արյան գնով, եւ մեր նահատակների հիշատակը վառ պահելու լավագույն միջոցը երկրի զարգացումն է, Քարին տակի ու մեր հանրապետության մնացած բնակավայրերի շենացումը:
Միջոցառմանը մասնակցում էին հանրապետության բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, հյուրեր Հայաստանից եւ արտերկրից:

Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 26 января посетил Шушинский район и принял участие в торжественном мероприятии, посвященном 20-летней годовщине героического сражения за Каринтак.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе президента НКР, Саакян отметил, что оборона села Каринтак, которая является одной из первых и ключевых побед, занимает особое место в национально-освободительной борьбе. Эта битва показала, что патриотизм, вера и самоотверженность могут нейтрализовать количественное превосходство противника и обречь его на поражение.
Глава государства подчеркнул, что эта и все последующие победы были завоеваны ценой крови, а лучшим способом сохранить память о наших павших является развитие страны, обустройство Каринтака и других населенных пунктов Карабаха.