Հանուն ընդհանուր հաղթանակի  Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պատրաստ է ընտրել համամասնական ցուցակի ոչ թե առաջին, այլ 21-րդ տեղը: Այս մասին, այսօր` մարտի 26-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, ով գլխավորում է  «Ժառանգություն» եւ  «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությունների միասնական համամասնական ցուցակը:
«Կարեւորը, որ մենք հանդես գանք որպես մեկ ուժ, որը ասելիք կունենա  ընտրողներին: Այդ պատճառով էլ ցուցակում առաջին տեղն ինձ համար ինքնին կարեւոր չէ, այլ այն որպես հաղթանակի հասնելու միջոց է, այնպես, ինչպես եւ նախկին ընտրություններին:
Կարծում եմ, որ մեզ կհաջողվի կրկնել նախորդ հաջողությունը եւ հաղթանակով մտնել խորհրդարան», - ասել է Հովհաննիսյանը:
Ըստ նրա` այս դեպքում կարեւոր է ոչ թե  այս կամ այն անվամբ ներկայանալը, լինի դա  «Ժառանգությունը»  կամ «Ազատ դեմոկրատները»,  այլ գաղափարները, որոնք նրանք պատրաստվում են ներկայացնել ընտրողներին:

Ради общей победы Раффи Ованнисян готов выбрать не 1-е, а 21-е место в пропорциональном списке. Об этом 26 марта заявил лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян, возглавивший единый пропорциональный список «Наследия» и «Свободных демократов».
«Главное, чтобы мы выступили как единая сила, имеющая что сказать избирателям. Поэтому первое место в списке для меня важно не само по себе, а как средство для достижения победы – такой же, как на прошлых выборах. Думаю, нам удастся повторить прошлый успех и с триумфом войти в парламент», – сказал Ованнисян.
По его словам, в этом случае важна не представленность тех или иных имен, будь то от «Наследия» или «Свободных демократов», а идеи, которые они собираются представить избирателям.