«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Լավատեղյակ աղբյուրներից «Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնի դարձավ, որ ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության որոշ պատգամավորներ Սերժ Սարգսյանի ընտրությանը մասնակցելու համար ԱԺ եկել են մետրոյով, այն էլ՝ միասին:
Ընդ որում, ըստ որոշ տեղեկությունների` կոնկրետ ժամի նրանց համար հատուկ գնացք է աշխատել: Բանն այն է, որ Երեւանում բողոքի ցույցերի պատճառով ոստիկանությունը փակել է Բաղրամյան պողոտան, եւ պատգամավորները որոշել են այսպես հաղթահարել պատնեշը, այլապես մտավախություն է եղել, որ եթե ոստիկաններն իրենց մեքենաների առաջ բացեն ճանապարհը, ցուցարարներն էլ կարող են գրոհել:
Մեկ փաստ էլ. ԱԺ մի շարք աշխատակիցներ, մասնավորապես ԱԺ գեներալ պատգամավորների օգնականներից մի քանիսը խորհրդարան են գնացել գիշերը ժամը 4-ի սահմաններում` իրավիճակը ներսից հասկանալու եւ իրենց ղեկավարներին ներկայացնելու համար»:

YEREVAN. – Zhoghovurd (People) newspaper has learned from well-informed sources that some MPs of the ruling Republican Party of Armenia (RPA) faction at the National Assembly (NA) on Tuesday took the capital city Yerevan subway—and together—to the NA, to take part in ex-President Serzh Sargsyan’s election as the next Prime Minister.
“According to some information, a special [subway] train operated for them at a specific hour.
“Because of the protest demonstrations in Yerevan, police blocked Baghramyan Avenue [where the NA is located], and [therefore] the [RPA] deputies decided to surmount the barrier in this way. Otherwise, there was concern that if the police opened the road to their cars, the demonstrators also can attack.
“One fact, too: Several NA staff (…) went to the parliament at around 4 o’clock at night to understand the situation from inside and present it to their bosses,” wrote Zhoghovurd.