«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նախորդ օրը` Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցությամբ ՔՊ նիստի ժամանակ քննարկել են նաեւ մյունխենյան զրույցը: Մեր տեղեկություններով, Դուք հարց եք տվել, ինչի՞ն էր առնչվում այն, ասում են՝ իմքայլականները խուսափում են Մյունխենի մասին խոսելուց՝ հարցրինք Տաթեւիկ Հայրապետյանին։ «Մենք ընդհանրապես ԼՂ խնդրի հետ կապված որեւէ փակ քննարկում կամ գաղտնի ինֆորմացիա ո՛չ կրում ենք, ո՛չ էլ թաքցնում ենք։ Իմ հարցն առնչվում էր Ադրբեջանի ներքաղաքական իրավիճակին»:
Իսկ հարց չհնչե՞ց Ալիեւի առաջ քաշած` «փուլ առ փուլ» տարբերակի մասին, որին Փաշինյանը չարձագանքեց Մյունխենում։ «Վարչապետն իրականում իր տեսակետը շատ հստակ հայտնել է. մեզ համար անվտանգությունը զիջման ենթակա չէ»: Հասկացանք, իսկ «փուլային տարբերակն» ընդունելի՞ է ձեզ համար։ «Ոչ, մեզ համար ընդունելի է այն տարբերակը, որը դեռեւս չկա»: Ե՞րբ է լինելու այդ տարբերակը։ «Կարող է լինի 20 տարի հետո, 30 տարի հետո»: Բայց ոմանք պատերազմ են կանխատեսում ապրիլին, երբ կլինի լուֆտ ղարաբաղյան ընտրությունների եւ հանրաքվեի միջեւ։ «Ո՞վ է ասում, նույնիսկ Ալիեւը դա չի ասում. ովքե՞ր են ասողները»:
Բայց միջազգային հանրությունը, մեր ռեսուրսային բազան 20 տարի կդիմանա՞ն։ «Միջազգային հանրության անունից խոսել չեմ կարող. ինչ վերաբերում է մեր ռեսուրսներին, ապա հեղափոխությունից հետո ամբողջ ջանքերը ներդրված են նման ռեսուրսների ստեղծման գործում»:

YEREVAN. – Hraparak daily of Armenia writes: The Munich conversation was also discussed at the CC [the ruling Civil Contract party] meeting with the participation of [PM] Nikol Pashinyan the previous day.
According to our information, you asked a question. What was it about? They say the [ruling] My Step [alliance members] avoid talking about Munich, we asked Tatevik Hayrapetyan [a member of the majority My Step faction in parliament]. "We neither have nor conceal any closed discussion or confidential information at all in connection with the Nagorno-Karabakh issue. My question was about the domestic political situation in Azerbaijan."
And wasn’t a question raised about the "phased" version put forward by [Azerbaijan President Ilham] Aliyev, to which Pashinyan did not respond in Munich? “The Prime Minister has really made his point very clear; security is not subject to compromise for us." We understand. And is the "phased option" acceptable to you? "No. The option that does not exist yet is acceptable to us." When will that option be?" It could be in 20 years, in 30 years." But some predict a war in April when there will be a space between the Karabakh elections and the referendum [in Armenia on constitutional amendments]. "Who says? Even Aliyev doesn't say it? Who are those who are saying [it]?"
But will the international community, our resource base survive 20 years? “I cannot speak on behalf of the international community. As for our resources, after the revolution, all efforts have been made to create such resources."