«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթը ՀՀ պաշտպանության նախարարությանն ու Ազգային անվտանգության ծառայությանը հարցումներ էր ուղարկել՝ պարզելու, թե ինչ եղավ «հակառակորդի՝ Հայաստան ներթափանցած 1-2 խմբերի» ճակատագիրը:
Այդ մասին, հիշեցնենք, դեռեւս սեպտեմբերի 16-ին Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն էր հայտարարել Հանրայինի եթերում: ՀՀ պաշտպանական ու անվտանգային գերատեսչություններին խնդրել էինք հստակեցնել, թե արդյոք հայտնաբերվել ու վնասազերծվել են այդ խմբերը, եւ եթե այո, ապա որտեղ են այժմ նրանք պահվում:
Վերոնշյալ երկու կառույցները, սակայն, ըստ երեւույթին խուսափելով կոնկրետ ու հասցեական արձագանքից, հորդորել են ԱԺ մամուլի քարտուղարի՝ սեպտեմբերի 17-ին ներկայացրած պարզաբանմամբ բավարարվել, որտեղ վերջինս ասում է, թե Ալեն Սիմոնյանը վերաձեւակերպել ու լրացրել է ԳՇ պետի ասածները:
Մի կողմ թողնելով, թե ինչ են ասել կամ հայտարարել ԱԺ նախագահն ու այնուհետ նրա մամուլի քարտուղարը՝ արձանագրենք, որ զինված խմբերի ներթափանցման ու դրանից բխող բոլոր տեսակի հետեւանքների համար պատասխանատու երկու գերատեսչությունները կա՛մ թերացել են, եւ այդ զինված խմբերը դեռ ՀՀ-ում են, կա՛մ, ամենայն հավանականությամբ, ԱԺ նախագահի՝ տագնապ առաջացնող հայտարարության մասով կաշկանդված են հասցեական գնահատականներ տալ»:

YEREVAN. – Zhoghovurd newspaper of the Republic of Armenia (RA) writes: Zhoghovurd daily had sent requests to RA Ministry of Defense and National Security Service to find out what happened to the fate of "1-2 [military] groups of the adversary [i.e., Azerbaijan] that infiltrated Armenia."
Let's remind, back on September 16, the President of the National Assembly [(NA)], Alen Simonyan, had announced this on the air of Public [Television]. We had asked the RA defense and security departments to specify whether these groups were found and neutralized, and if so, where they are now kept.
However, apparently avoiding a specific and targeted response, the above-mentioned two structures have urged to be satisfied with the clarification presented by the NA press secretary on September 17, where the latter says that Alen Simonyan rephrased and supplemented what the head of the [army] General Staff said.
(...) let's record that the two departments accountable for the infiltration of [Azerbaijani] armed groups and all kinds of consequences arising from it have either failed and those armed groups are still in RA, or, most likely, they are constrained to give targeted assessments regarding the NA president's statement causing an alarm.