«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթը ՀՀ պաշտպանության նախարարությանն ու Ազգային անվտանգության ծառայությանը հարցումներ էր ուղարկել՝ պարզելու, թե ինչ եղավ «հակառակորդի՝ Հայաստան ներթափանցած 1-2 խմբերի» ճակատագիրը:
Այդ մասին, հիշեցնենք, դեռեւս սեպտեմբերի 16-ին Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն էր հայտարարել Հանրայինի եթերում: ՀՀ պաշտպանական ու անվտանգային գերատեսչություններին խնդրել էինք հստակեցնել, թե արդյոք հայտնաբերվել ու վնասազերծվել են այդ խմբերը, եւ եթե այո, ապա որտեղ են այժմ նրանք պահվում:
Վերոնշյալ երկու կառույցները, սակայն, ըստ երեւույթին խուսափելով կոնկրետ ու հասցեական արձագանքից, հորդորել են ԱԺ մամուլի քարտուղարի՝ սեպտեմբերի 17-ին ներկայացրած պարզաբանմամբ բավարարվել, որտեղ վերջինս ասում է, թե Ալեն Սիմոնյանը վերաձեւակերպել ու լրացրել է ԳՇ պետի ասածները:
Մի կողմ թողնելով, թե ինչ են ասել կամ հայտարարել ԱԺ նախագահն ու այնուհետ նրա մամուլի քարտուղարը՝ արձանագրենք, որ զինված խմբերի ներթափանցման ու դրանից բխող բոլոր տեսակի հետեւանքների համար պատասխանատու երկու գերատեսչությունները կա՛մ թերացել են, եւ այդ զինված խմբերը դեռ ՀՀ-ում են, կա՛մ, ամենայն հավանականությամբ, ԱԺ նախագահի՝ տագնապ առաջացնող հայտարարության մասով կաշկանդված են հասցեական գնահատականներ տալ»:

Мы направили в Министерство обороны и Службу национальной безопасности РА запросы, с целью выяснения того, что произошло с «1-2 группами противника, проникшими на территорию Армении». Об этом пишет газета «Жоховурд».
«Напомним, что об этом 16 сентября в эфире ОТА сообщил председатель НС Армении Ален Симонян. Мы обратились в упомянутые ведомства с просьбой уточнить, обнаружены и обезврежены ли эти группы, и если да, то где они в настоящее время содержатся.
Однако, упомянутые две структуры, видимо, уклоняясь от конкретного и адресного ответа, призвали удовлетвориться пояснением, представленным пресс-секретарем НС  17 сентября, в котором последний говорит, что Ален Симонян переформулировал и дополнил слова начальника Генштаба Армении.
Оставив в стороне то, что сказал или объявил спикер парламента, а затем его пресс-секретарь, констатируем, что оба ведомства, ответственные за ситуацию с проникновением вооруженных групп и всевозможные вытекающие из этого последствия, либо потерпели неудачу и эти вооруженные группы до сих пор на территории РА, либо, по всей вероятности, скованы по части озвучивания адресных оценок по поводу тревожного заявления спикера НС», - отмечает «Жоховурд».