ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը և Կենտրոնական բանկի նախագահ Մարտին Գալստյանը մասնակցել են Lion Finance Group միջազգային ընկերության կողմից կազմակերպված Investor Day միջոցառմանը, որը կարևոր հարթակ է միջազգային ինստիտուցիոնալ ներդրողների և վերլուծաբանների հետ շփումների համար, ինչպես նաև հնարավորություն՝ ներկայացնելու ՀՀ մակրոտնտեսական զարգացումները և հեռանկարները։ Այս մասին NEWS.am–ին տեղեկացնում են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունից:
Միջոցառմանը ներկա են գտնվել տարածաշրջանում գործունեություն ծավալող մի շարք առաջատար միջազգային ներդրումային ընկերությունների, այդ թվում՝ Firebird, M&G Investments, Morgan Stanley կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև Citigroup և JPMorgan Chase ընկերությունների ավագ վերլուծաբաններ։
Միջոցառման ընթացքում նախարարը ներկայացրել է Հայաստանի հարկաբյուջետային քաղաքականության հիմնական ուղղություններն ու առաջնահերթությունները՝ ընդգծելով մակրոտնտեսական կայունության պահպանմանը, պետական ֆինանսների արդյունավետ կառավարմանը և երկարաժամկետ տնտեսական աճի ապահովմանն ուղղված Կառավարության քաղաքականությունն ու իրականացվող բարեփոխումները:

Armenian Finance Minister Vahe Hovhannisyan and Central Bank of Armenia Governor Martin Galstyan participated in the Investor Day event organized by the international company Lion Finance Group, the Ministry of Finance of Armenia informed Armenian News-NEWS.am.
The event, which is an important platform for contacts with international institutional investors and analysts, as well as an opportunity to present Armenia's macroeconomic developments and prospects, was attended by representatives of a number of leading international investment companies operating in the region, including Firebird, M&G Investments, Morgan Stanley, as well as senior analysts from Citigroup and JPMorgan Chase.
During the event, the minister of finance presented the main directions and priorities of Armenia's fiscal policy, and pointed to the policy and ongoing reforms of the Armenian government aimed at maintaining macroeconomic stability, effective management of public finances, and ensuring long-term economic growth in Armenia.