Արդշինբանկը, որպես Seaside Startup Summit Armenia 2026-ի ուժեղ գործընկեր, հուլիսի 26-ից օգոստոսի 1-ը կմասնակցի տարածաշրջանի ամենախոշոր ստարտափ և բիզնես միջոցառումներից մեկին՝ ներկայացնելով ձեռնարկությունների զարգացմանն ուղղված նորարարական ֆինանսական լուծումներ, թվային ծառայություններ և հատուկ առաջարկներ։
Միջոցառման ընթացքում ձեռնարկատերերը, ստարտափների հիմնադիրներն ու գործարար համայնքի ներկայացուցիչները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու բանկի նոր առաջարկներին և բացահայտելու թվային ծառայությունների ընձեռած առավելությունները։
Seaside Startup Summit-ի շրջանակում Արդշինբանկը կներկայացնի iBanking թվային համակարգը, որի նորացված գործիքակազմը հնարավորություն է տալիս շուրջօրյա ռեժիմով վերահսկել դրամական հոսքերը, իրականացնել փոխանցումներ ու վճարումներ, ավտոմատացնել աշխատավարձային նախագծերը և արդյունավետ կառավարել բիզնեսի ֆինանսները ցանկացած վայրից։
Զուգահեռաբար կներկայացվի նաև միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների համար նախատեսված՝ նոր հնարավորություններով վերագործարկված SME թվային հարթակը։ Այն ստեղծվել է բիզնեսի ամենօրյա ֆինանսական գործընթացները հնարավորինս պարզ և արագ կազմակերպելու համար։
«Seaside Startup Summit-ը լավագույն հարթակներից է նորարար գաղափարների և բիզնեսի հնարավորությունների միավորման համար։ Մեր մասնակցությամբ ընդգծում ենք Հայաստանում ձեռնարկատիրական էկոհամակարգի զարգացմանն աջակցելու մեր հանձնառությունը։ Մենք ներկայացնում ենք թվային այնպիսի լուծումներ, որոնք թույլ են տալիս բիզնեսին կենտրոնանալ աճի վրա՝ ֆինանսական հոսքերի կառավարումը դարձնելով առավելագույնս պարզ, անվտանգ և հասանելի», - նշեց Արդշինբանկի վարչության անդամ, թվայնացման և տաղանդների կառավարման գծով տնօրեն Հարություն Իսպիրյանը։
Այս տարի Արդշինբանկն ու Mastercard-ը ներկայանալու են յուրահատուկ դիզայներական լուծումներով տաղավարով, որտեղ համադրված են բնական միջավայրն ու ժամանակակից թվային տեխնոլոգիաները։ Այստեղ այցելուները կարող են ստանալ անհատական խորհրդատվություն, ինչպես նաև տեղում պատվիրել Mastercard World քարտատեսակը։ Մասնակիցներին սպասվում են նաև ինտերակտիվ խաղեր, մրցույթներ, վիկտորինաներ և բազմաթիվ նվերներ։
Կհանդիպենք Seaside Startup Summit Armenia 2026-ին Արդշինբանկի տաղավարում՝ բացահայտելու բիզնեսի զարգացման նոր հնարավորությունները, ստեղծելու նոր գործնական կապեր, փոխանակվելու փորձառությամբ, գիտելիքներով և պարզապես համատեղելու լավ ժամանցը ապագան կառուցելու գործնական քայլերի հետ։

Ардшинбанк выступает партнером Seaside Startup Summit Armenia 2026 и с 26 июля по 1 августа примет участие в одном из крупнейших стартап- и бизнес-мероприятий региона, представив инновационные финансовые решения для развития бизнеса, цифровые сервисы и специальные предложения.
В рамках мероприятия предприниматели, основатели стартапов и представители делового сообщества смогут ознакомиться с новыми предложениями банка и оценить преимущества современных цифровых сервисов.
На Seaside Startup Summit- Ардшинбанк представит цифровую систему iBanking, обновленный функционал которой позволяет круглосуточно контролировать денежные потоки, осуществлять переводы и платежи, автоматизировать зарплатные проекты и эффективно управлять финансами бизнеса из любой точки мира.
Параллельно будет представлена обновленная цифровая платформа SME для микро-, малых и средних предприятий с расширенными возможностями. Она создана для того, чтобы сделать ежедневные финансовые процессы бизнеса максимально простыми и быстрыми.
«Seaside Startup Summit - одна из лучших площадок для объединения инновационных идей и бизнес-возможностей. Своим участием мы подчеркиваем нашу приверженность развитию предпринимательской экосистемы Армении. Мы представляем цифровые решения, которые позволяют бизнесу сосредоточиться на росте, делая управление финансовыми потоками простым, безопасным и доступным», - отметил член Правления Ардшинбанка, директор по цифровизации и управлению талантами Арутюн Испирян.
В этом году Ардшинбанк и Mastercard представят павильон с уникальным дизайном, где гармонично сочетаются природная среда и современные цифровые технологии. Здесь посетители смогут получить индивидуальные консультации и оформить карту Mastercard World прямо на месте. Участников также ждут интерактивные игры, конкурсы, викторины и множество подарков.
Встречаемся на Seaside Startup Summit Armenia 2026 в павильоне Ардшинбанка, чтобы открыть новые возможности для развития бизнеса, установить деловые контакты, обменяться опытом и совместить приятное времяпрепровождение с практическими шагами по созданию будущего