Արդշինբանկը, որպես Seaside Startup Summit Armenia 2026-ի ուժեղ գործընկեր, հուլիսի 26-ից օգոստոսի 1-ը կմասնակցի տարածաշրջանի ամենախոշոր ստարտափ և բիզնես միջոցառումներից մեկին՝ ներկայացնելով ձեռնարկությունների զարգացմանն ուղղված նորարարական ֆինանսական լուծումներ, թվային ծառայություններ և հատուկ առաջարկներ։
Միջոցառման ընթացքում ձեռնարկատերերը, ստարտափների հիմնադիրներն ու գործարար համայնքի ներկայացուցիչները հնարավորություն կունենան ծանոթանալու բանկի նոր առաջարկներին և բացահայտելու թվային ծառայությունների ընձեռած առավելությունները։
Seaside Startup Summit-ի շրջանակում Արդշինբանկը կներկայացնի iBanking թվային համակարգը, որի նորացված գործիքակազմը հնարավորություն է տալիս շուրջօրյա ռեժիմով վերահսկել դրամական հոսքերը, իրականացնել փոխանցումներ ու վճարումներ, ավտոմատացնել աշխատավարձային նախագծերը և արդյունավետ կառավարել բիզնեսի ֆինանսները ցանկացած վայրից։
Զուգահեռաբար կներկայացվի նաև միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների համար նախատեսված՝ նոր հնարավորություններով վերագործարկված SME թվային հարթակը։ Այն ստեղծվել է բիզնեսի ամենօրյա ֆինանսական գործընթացները հնարավորինս պարզ և արագ կազմակերպելու համար։
«Seaside Startup Summit-ը լավագույն հարթակներից է նորարար գաղափարների և բիզնեսի հնարավորությունների միավորման համար։ Մեր մասնակցությամբ ընդգծում ենք Հայաստանում ձեռնարկատիրական էկոհամակարգի զարգացմանն աջակցելու մեր հանձնառությունը։ Մենք ներկայացնում ենք թվային այնպիսի լուծումներ, որոնք թույլ են տալիս բիզնեսին կենտրոնանալ աճի վրա՝ ֆինանսական հոսքերի կառավարումը դարձնելով առավելագույնս պարզ, անվտանգ և հասանելի», - նշեց Արդշինբանկի վարչության անդամ, թվայնացման և տաղանդների կառավարման գծով տնօրեն Հարություն Իսպիրյանը։
Այս տարի Արդշինբանկն ու Mastercard-ը ներկայանալու են յուրահատուկ դիզայներական լուծումներով տաղավարով, որտեղ համադրված են բնական միջավայրն ու ժամանակակից թվային տեխնոլոգիաները։ Այստեղ այցելուները կարող են ստանալ անհատական խորհրդատվություն, ինչպես նաև տեղում պատվիրել Mastercard World քարտատեսակը։ Մասնակիցներին սպասվում են նաև ինտերակտիվ խաղեր, մրցույթներ, վիկտորինաներ և բազմաթիվ նվերներ։
Կհանդիպենք Seaside Startup Summit Armenia 2026-ին Արդշինբանկի տաղավարում՝ բացահայտելու բիզնեսի զարգացման նոր հնարավորությունները, ստեղծելու նոր գործնական կապեր, փոխանակվելու փորձառությամբ, գիտելիքներով և պարզապես համատեղելու լավ ժամանցը ապագան կառուցելու գործնական քայլերի հետ։

Ardshinbank, as a strong partner of Seaside Startup Summit Armenia 2026, will participate from July 26 to August 1 in one of the region’s largest startup and business events, presenting innovative financial solutions, digital services, and special offers aimed at the development of enterprises.
During the event, entrepreneurs, startup founders, and representatives of the business community will have the opportunity to familiarize themselves with the bank’s new offerings and discover the advantages of its digital services.
Within the framework of Seaside Startup Summit, Ardshinbank will present the iBanking digital system, whose updated toolkit enables round-the-clock control of cash flows, execution of transfers and payments, automation of payroll projects, and efficient management of business finances from anywhere.
In parallel, the newly relaunched SME digital platform for micro, small, and medium enterprises will also be presented. It was created to organize the daily financial processes of businesses in the simplest and fastest way possible.
“Seaside Startup Summit is one of the best platforms for uniting innovative ideas and business opportunities. Through our participation, we emphasize our commitment to supporting the development of the entrepreneurial ecosystem in Armenia. We present digital solutions that allow businesses to focus on growth by making financial flow management as simple, secure, and accessible as possible,” said Member of the Management Board and Director of Digitization and Talent Officer at Ardshinbank Harutyun Ispiryan.
This year, Ardshinbank and Mastercard will present a unique designer pavilion that combines a natural environment with modern digital technologies. Visitors will be able to receive individual consultations here, as well as order a Mastercard World card on the spot. Participants can also look forward to interactive games, contests, quizzes, and numerous gifts.
We look forward to seeing you at Seaside Startup Summit Armenia 2026 at the Ardshinbank pavilion - to discover new opportunities for business development, create new professional connections, exchange experience and knowledge, and simply combine great entertainment with practical steps toward building the future.