Դելավեր քաղաքում (Օհայո նահանգ) Միշել Օբամային ուղեկցող շարասյան երկու մոտոցիկլավարներ բախվել են միմյանց: Երկուսն էլ տուժել են եւ տեղափոխվել հիվանդանոց: Առաջին տիկինը մեկնում էր օդանավակայան:
Ինչպես հայտնում է Reuters-ը, Միշել Օբամայի շարասյունը վթարի պատճառով կանգ չի առել: Առաջին տիկինը չի տուժել: Վնասված մոտոցիկլավարները մոտ օրերս դուրս կգրվեն հիվանդանոցից, հաղորդում է ՆՏՎ-ն:
Հիշեցնենք, որ ԱՄՆ-ի առաջին դեմքերին ուղեկցողների հետ վերջերս շատ դժբախտ պատահարներ են տեղի ունենում: Սեպտեմբերին Ֆլորիդա նահանգում մահացու վրաերթի էր ենթարկվել նախագահի շարասյան համար ճանապարհը փակած ոստիկանը:

Кортеж Мишель Обамы попал в ДТП в городе Делавэр (штат Огайо). Два мотоциклиста из кортежа столкнулись друг с другом. Оба они пострадали и были направлены в больницу. Первая леди направлялась в аэропорт, когда случилось ДТП.
Как сообщает Reuters, кортеж Мишель Обамы не стал останавливаться из-за аварии. Сама она не пострадала. Травмы, полученные столкнувшимися мотоциклистами, оказались незначительными. В ближайшее время их выпишут из больницы, передает НТВ.
Напомним, аварии с участием кортежей первых лиц США происходят в последнее время все чаще. В сентябре в штате Флорида был сбит насмерть полицейский, который перекрывал дорогу для кортежа президента.