Իսրայելյան բանակի հրամանատարությունն անհանգստացած է համացանցում տարածված պարող զինվորների տեսահոլովակների համար, որը տարբեր ստորաբաժանումների մեջ վերածվել է յուրօրինակ մրցույթի: Սպաները մտահոգված են, որ զինծառայողները կարող են ակամա բացահայտել բանակային գաղտնիքները, հաղորդում է NEWSru Israel-ը:
Այդպիսի առաջին տեսահոլովակներից դարձել է 2010 թվականին Խեվրոնում պարեկության ժամանակ  ՑԱԽԱԼ-ի հետեւակային բրիգադի զինյալների նկարած հոլովակը: 6 զինծառայողներ պարել են Ke$ha-ի Tik Tok երգի տակ: Այդ ժամանակ հրամանատարությունն որոշել է զինծառայողներին պատժել վերականգմամբ: Հոլովակը ջնջվել է  YouTube-ից:
Դրանից ի վեր այդ երեւույթը մեծ տարածում է ունեցել,հունվարի 2-ին  գրել է Maariv թերթը: Հատուկ հանրահայտություն է վայելում, օրինակ, տանկիստների կողմից նկարահանված տեսահոլովակը, որտեղ նրանք պարում են Tacata երգի տակ: Maariv-ի տվյալներով` ստորաբաժանումների միջեւ մրցույթ է ընթանում` ով ամենալավը կնկարահանի այդպիսի տեսահոլովակ:

Командование израильской армии обеспокоено распространением в интернете видеороликов с танцующими солдатами, что превратилось в своеобразное соревнование между подразделениями. Офицеры опасаются, что военнослужащие могут невольно раскрыть армейские секреты, сообщает NEWSru Israel.
Одним из первых таких роликов стала запись, сделанная бойцами пехотной бригады ЦАХАЛ во время патрулирования в Хевроне в 2010 году. Шестеро военнослужащих танцевали под песню Ke$ha Tik Tok, внезапно сменившую призывы муэдзина. Тогда командование решило наложить на военнослужащих взыскание. Ролик был удален с сервиса YouTube.
С тех пор явление получило большое распространение, пишет 2 января газета Maariv. Особой популярностью пользуется, например, клип, сделанный танкистами, которые танцуют под песню Tacata. По данным Maariv, между подразделениями идет соревнование - кто сделает лучший клип такого рода.