Ապրիլի 5-ին կեսգիշերին վթարի ենթարկված նախկին պատգամավոր, ԲՀԿ անդամ Զոհրաբ Զոհրաբյանի առողջական վիճակը դեպի լավն է գնում: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց «Արմենիա» բ/կ-ի Վերակենդանացման բաժանմունքի ղեկավար Սուրեն Մակարյանը:
Նա նշեց, որ Զոհրաբ Զոհրաբյանին դեռեւս միացված է արհեստական շնչառության ապարատը, վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր: Հայտնի չէ, թե երբ վերջինս կտեղափոխվի բաժանմունք: Սուրեն Մակարյանը նշեց, որ առայժմ վիրահատություն չեն անի: Բժիշկը տեղեկացրեց նաեւ, որ վթարի ենթարկված Զոհրաբյանի վարորդը արդեն դուրս է գրվել հիվանդանոցից:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 5-ի կեսգիշերին Հրաչյա Քոչար-Փափազյան խաչմերուկում վթարի է ենթարկվել նախկին ՀՀԿ-ական, ներկայումս ԲՀԿ շարքերը համալրած Զոհրաբ Զոհրաբյանը։ Վերջինս վարորդի հետ անգիտակից վիճակում տեղափոխվել է «Արմենիա» ԲԿ։ Ըստ ԱԻՆ լրատվական ծառայության՝ դեռեւս չբացահայտված հանգամանքներում բախվել են «Օպել Վեկտրա» մակնիշի 34VU251 համարանիշի եւ «Չերրի» մակնիշի 09UL425 համարանիշի ավտոմեքենաները: Զոհրաբ Զոհրապյանը հիվանդանոց էր տեղափոխվել ծայրահեղ ծանր վիճակում` գանգուղեղային տրավմա, կրծքավանդակի սալջարդ վնասվածքներով:Ոստիկանությունից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում:

В состоянии попавшего в аварию бывшего депутата парламента Армении, а ныне члена партии «Процветающая Армения» Зограба Зограбяна наметилась положительная динамика. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщил заведующий отделением реанимации медцентра «Армения» Сурен Макарян.
По его словам, Зограбян все еще находится в реанимационном отделении, подключен к аппарату искусственного дыхания. По словам медика, сегодня общее состояние Зограбяна оценивается как стабильно тяжелое. Пока нет необходимости в проведении операции. Врач также сообщил, что водитель Зограбяна уже выписан из больницы.
Напомним, что авария произошла около полуночи 5 апреля на перекрестке ереванских улиц Грачья Кочара и Папазяна. Бывший член Республиканской партии Армении, а ныне член «ПА» Зограб Зограбян и водитель машины в бессознательном состоянии были доставлены в больницу. По данным МЧС, столкнулись «Опель вектра» и «Черри». По факту происшествия в Полиции готовятся материалы.