Իշխող «Վրացական երազանք» կոալիցիան ներկայացնող նախագահի թեկնածու Գեորգի Մարգելաշվիլին առաջատարն է ըստ հարցման տվյալների, որն անցկացվել է նախագահական «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության պատվերով:
Ուսումնասիրության համաձայն Վրաստանի նախագահի պաշտոնում նրա թեկնածությունը պաշտպանում է ընտրողների 43 տոկոսը, իսկ «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության ներկայացուցիչ Դավիթ Բակրաձեին՝ 23 տոկոսը:
Երրորդ տեղում է «Միացյալ Վրաստան. Դեմոկրատական շարժում» կուսակցության նախագահ, խորհրդարանի նախկին խոսնակ Նինո Բուրջանաձեն, որին նախագահի պաշտոնում ցանկանում է տեսնել ընտրողների 6 տոկոսը, հաղորդում է «Նովոստի Գրուզիան»:
Սոցիալական հարցումն անցկացրել է ամերիկյան Greenberg Quinlan Rosner Research հետազոտական ընկերության կողմից սեպտեմբերի 5-11-ն ընկած ժամանակահատվածում Վրաստանի ողջ տարածքում: Հարցումն անցկացվել է 1,477 հազար մարդու շրջանում: Հարման արդյուքնների շեղումը կազմում է 2-3 տոկոս:
Հիշեցնենք, որ «Վրացական երազանքի» պատվերով անցկացված հարցումը ցույց էր տվել, որ Մարգելաշվիլուն աջակցում է ընտրողների 57.6 տոկոսը:
«Վրացական երազանքի» թեկնածուն առաջատարն է նախագահական մրցավազքում. Պատվերը տվել է «Վրացական երազանքը»

Кандидат в президенты от правящей коалиции «Грузинская мечта» Георгий Маргвелашвили оказался на первом месте по результатам опроса, проведенного по заказу пропрезидентской партии «Единое национальное движение».
Согласно исследованию, кандидатуру Маргвелашвили на посту будущего президента Грузии поддерживают 43% респондентов, представителя «Единое национальное движение», председателя парламента Грузии прошлого созыва Давида Бакрадзе - 23%.
На третьем месте - лидер партии «Демократическое движение – Единая Грузия», экс-спикер парламента Нино Бурджанадзе, которую хотели бы видеть на посту президента 6% респондентов, сообщает «Новости-Грузия».
Социологическое исследование было проведено американской исследовательской компанией Greenberg Quinlan Rosner Research в период с  5 по 11 сентября на всей территории Грузии. Всего методом прямого интервьюирования были опрошены 1,477 тысячи человек. Погрешность исследования - 2-3%.
Напомним, что исследование, проведенное по заказу «Грузинской мечты», показало, что Маргвелашвили поддерживают 57,6% респондентов.