Եղիշե Գեւորգյանի ընտանիքը Ադրբեջանից փոխանցվել է Հայաստանին: Փոխանցումը տեղի է ունեցել այսօր՝ դեկտեմբերի 12-ին, հայ-ադրբեջանական սահմանին, Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց ԿԽՄԿ երեւանյան պատվիրակության հաղորդակցության հարցերով ծրագրի ղեկավար Զառա Ամատունին: (ֆոտոռեպորտաժ)
Հիշեցնենք, որ 2010 թվականի հունվարի 10-ին, նախկինում դատապարտված 52-ամյա Եղիշե Գեւորգյանը, որն առնչություն է ունեցել մարդասպանությանը, թաքնվելով կնոջ եւ երեք երեխաների թիկունքում, մեքենայով անցել է հայ-ադրբեջանական սահմանը՝ հայտնվելով Ադրբեջանի Նախիջեւանի ինքնավար հանրապետության տարածքում:

YEREVAN. – Azerbaijan handed over the family of Yeghishe Gevorgyan to Armenia on Friday afternoon. (photos)
The family was repatriated under the mediation of the International Committee of the Red Cross (ICRC) on Armenia-Azerbaijan border, representative of ICRC Yerevan office told Armenian News-NEWS.am.
Yeghishe Gevorgyan has run away from justice in Armenia. On January 10, 2010, Gevorgyan, together with his wife and three children, had crossed the Armenian-Azerbaijani border at the Yeraskh-Nakhichevan road section, with a vehicle. Yeghishe Gevorgyan (born in 1958) was convicted eight times in Armenia for committing robbery and was involved in a murder.