Բարաք Օբաման չի կողմնորոշվել ԱՄՆ նախագահի պաշտոնում Դեմոկրատական կուսակցության թեկնածուի ընտրության հարցում։ Այս մասին հայտնել է Սպիտակ տան ներկայացուցիչ Ջոշ Էռնեստը։
Այս հարցն առաջացել էր այն  բանից հետո, երբ The New York Times-ում հոդված էր հրապարակվել այն  մասին, որ Օբաման աջակցում է Հիլարի Քլինթոնի նախագահական արշավին, փոխանցում է  Gazeta-ն։
Փրայմերիզի արդյունքում ԱՄՆ նախկին պետքարտուղարը ամենայն հավանականությամբ կլինի դեմոկրատների գլխավոր թեկնածուն։ Հանրապետականների շրջանում առաջատար է միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփը։

U.S. president Barack Obama hasn't decided on the U.S. presidential candidate from the Democratic Party, White House press secretary Josh Earnest declared.
Ernest has been asked regarding Obama's support to one of the candidates after the publication of the article in The New York Times in which journalists reported that the current president supported presidential campaign of Hillary Clinton, Gazeta reported.
As a result of the primaries, the former U.S. Secretary of State will, most likely, become the main candidate of democrats. Among Republicans the leader still is billionaire Donald Trump.