Ամերիկացի միլիարդատեր, ԱՄՆ նախագահի հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփի որդին սպառնալիքներով նամակ է ստացել։
Նամակը բացել էր 32-ամյա Էրիկ Թրամփի կինը՝ Լարա Յունասկան։ Ծրարից սպիտակ փոշի էր թափվել, եւ կինը զանգահարել էր ոստիկանություն, հրշեջ ծառայություն եւ ՀԴԲ։ Ծառայությունները փոշուց նմուշներ են վերցրել։ Անալիզի արդյունքները դեռ պատրաստ չեն։ Բժիշկների հաղորդմամբ՝ ծրարն իրենց ձեռքում պահած անձանցից ոչ ոք թունավորման եւ որեւէ հիվանդության ախտանիշ չունի։
Փոշուց բացի, ծրարում եղել է նաեւ սպառնալիքներով նամակ։ Ուղարկողը Թրամփին նախազգուշացրել է, որ եթե նա չլքի նախագահական մրցարշավը, կտուժի նրա որդին, հայտնում է The New York Post-ը։

The son of the American politician and one of the Republican presidential candidates Donald Trump received a threatening message via mail.
Eric’s wife, Lara Yunaska, opened the envelope and white powder fell out. Lara has immediately called the police, fire crews and the FBI. The officers took samples of the powder for analysis, the results have not been clear yet. Doctors reported that none of those who held the letter in their hands has any signs of poisoning or disease.
Except powder, a threatening letter was in that envelope. The addresser warned Donald Trump that if he doesn't leave presidential race, his son will be harmed, Lenta reported quoting The New York Post