Թուրքիայում անցկացվող ծանրամարտի աշխարհի առաջնության 85 կգ քաշային տղամարդկանց պայքարը հայ ծանրորդ Արա Խաչատրյանի համար ավարտվեց  ձախ արմնկային հոդի ծանրագույն վնասվածքով: Ծանրամարտի համար կարելի է ասել ոչ այնքան բացառիկ իրավիճակ:
Սակայն բացառիկ էր թուրքական պետական TRT հեռուստաընկերության հեռարձակման կազմակերպիչների ցուցաբերած հեռուստատեսային էթիկայի կոպիտ խախտումը` ամբողջ աշխարհին խոշոր պլանով ցուցադրելով, թե ինչպես է ցավից գալարվում հայ մարզիկը: Ընդունված կարգ է նման իրավիճակներում անմիջապես անցնել հեռուստատեսային ընդհանուր  պլանի, ինչը, ընդհանրապես, թուրքերը չարեցին: Բացի այդ, աշխարհի առաջնության կազմակերպիչները չէին նախատեսել նման իրավիճակներում սովորաբար կիրառվող հատուկ վահաններ ունենալու անհրաժեշտությունը:
Ամբողջ աշխարհը հիշում է Պեկինի Օլիմպիական խաղերում 77 կգ քաշային հունգարացի ծանրորդ Յանոշ Բարանյայի նման վնասվածքի պահը: 24-ամյա ծանրորդը աջ արմունկի վնասվածք ստացավ եւ անհաջող ծանրաձողը գցեց մեջքին: Այժմ համեմատեք երկու նույնանման իրավիճակների հեռուստատեսային մատուցումը` թուրքերի եւ չինացիների կողմից:

Armenian weightlifter Ara Khachatryan (85 kg) was seriously injured in his elbow during the 2010 World Weightlifting Championship in Antalya, Turkey.
However, the TRT (Turkish state television) grossly violated the code of professional ethics by showing close-up picture of the Armenian athlete, who was crying with pain.
Generally, in such cases TV rules stipulate shifting to long shot. Besides, the organizers did not provide shields that are usually used in such situations.
World remembers the incident that occurred with Hungarian athlete during the Beijing Olympics when Janos Baranyai (77 kg) got similar injury. Let’s compare the Turkish and Chinese broadcasting of two incidents.