ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտնել է, որ իր վարչակազմը ստեղծելու է պատմության մեջ ամենաուժեղ բանակը, որը հույս ունի պետք չի լինի գործի դնել, հայտնումէ ՌԻԱ Նովոստին։
«Բանակի շինարարությունն այն է, ինչ մենք անելու ենք։ Եվ մենք լինելու ենք ավելի ուժեղ, քան երբեւէ։ Հույս ունեմ, որ մենք ստիպված չենք լինի գործածել այն (բանակը)»,- ասել է Թրամփը Սպիտակ տանը Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Նախագահը նաեւ կարծիք է հայտնել, որ նման նախընտրական խոստումն է եղել 2016-ի ընտրություններում իր հաղթանակի պատճառներից մեկը։

Президент США Дональд Трамп заявил, что при его администрации будет создана самая сильная армия в истории, которую, как он надеется, не придется использовать, передает РИА Новости.
«Строительство армии – это то, что мы будем делать. И мы будем сильнее, чем когда-либо ранее. Надеюсь, нам не придется использовать ее (армию)», — заявил Трамп на совместной пресс-конференции с федеральным канцлером Германии Ангелой Меркель.
Президент выразил мнение, что такое предвыборное обещание стало одной из причин его победы на выборах в 2016 году.