Ստամբուլահայ հայտնի լեզվաբան Սեւան Նիշանյանը սոցկայքերում նոր գրառում է կատարել։
Սեւան Նիշանյանը գրել է, թե թուրքական իշխանությունները որեւէ բան գտնել չկարողանալով՝ սառեցրել են իր բանկային հաշիվը։ «Մի բանկային հաշվում սեւ օրերի համար 12 հազար լիրա ունեի։ Ոչինչ չգտնելով՝ դա են սառեցրել։ Ոչ թե պետություն է, այլ հանցախումբ»,-գրել է Սեւան Նիշանյանը։
Նշենք․ որ Սեւան Նիշանյանը թուրքական բանտից արձակուրդ էր գնացել եւ չէր վերադարձել։ Ավելի ուշ հայտնի էր դարձել, որ հունական իշխանությունները նրան ժամանակավոր բնակության իրավունք են տվել։
Հիշեցնենք, որ Սեւան Նիշանյանը թուրքական դատարանների կողմից 11 տարվա ազատազրկման էր դատապարտվել ապօրինի շինարարության համար։

He wrote that not being able to find anything, the Turkish authorities have frozen his bank account. ''I had 12,000 lira in one of the bank accounts, which I kept for a rainy day. Failing to find anything, they froze it. This is not a state but a gang,'' Nişanyan noted.
Sevan Nişanyan took a vacation from prison but never showed up again. It was later found out that the Greek authorities granted him temporary residence.
Nişanyan was sentenced to 11 years in prison by the Turkish courts for illegal construction. He has always openly spoken about the Armenian Genocide and showed courageous stance.