Հունվարի 15-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում Միավորված ազգերի կազմակերպության մշտական համակարգող, ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյին` Հայաստանում առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Կարևորելով Հայաստանի մասնակցությունը ՄԱԿ-ի տարբեր կառույցների աշխատանքներին և ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի գործունեությունը՝ Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը բարձր գնահատեց պաշտոնավարման ընթացքում Բրեդլի Բուզետտոյի ներդրումը Հայաստանում ՄԱԿ-ի ծրագրերի արդյունավետ իրականացման գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով իր գործունեության բարձր գնահատականի համար, Բրեդլի Բուզետտոն նշեց, որ առաքելության ընթացքում մշտապես զգացել է Հայաստանի իշխանությունների բազմակողմանի աջակցությունը։
Հայաստանում ՄԱԿ-ի ծրագրերի իրականացման գործում ունեցած նշանակալի նպաստի համար Էդվարդ Նալբանդյանը Բրեդլի Բուզետտոյին պարգևատրեց արտգործնախարարության պատվո մեդալով:

YEREVAN. – Foreign Minister Edward Nalbandian received Bradley Busetto, United Nations Resident Coordinator and United Nations Development Programme Resident Representative in Armenia, in connection with the completion of his mission in the country.
Underscoring Armenia’s participation in the activities of the UN organizations and of its office in capital city Yerevan, Nalbandian lauded Busetto’s contribution to the effective implementation of UN programs in Armenia, according to the official website of the Ministry of Foreign Affairs (MFA).
Bradley Busetto, for his part, noted that he always felt the support of Armenian authorities, throughout his mission in Armenia.
Separately, the Armenian FM awarded Busetto with the MFA medal of honor, in recognition of his considerable contribution to the implementation of UN programs in Armenia.