Հունվարի 15-ին արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հայաստանում Միավորված ազգերի կազմակերպության մշտական համակարգող, ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Բրեդլի Բուզետտոյին` Հայաստանում առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Կարևորելով Հայաստանի մասնակցությունը ՄԱԿ-ի տարբեր կառույցների աշխատանքներին և ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի գործունեությունը՝ Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը բարձր գնահատեց պաշտոնավարման ընթացքում Բրեդլի Բուզետտոյի ներդրումը Հայաստանում ՄԱԿ-ի ծրագրերի արդյունավետ իրականացման գործում:
Շնորհակալություն հայտնելով իր գործունեության բարձր գնահատականի համար, Բրեդլի Բուզետտոն նշեց, որ առաքելության ընթացքում մշտապես զգացել է Հայաստանի իշխանությունների բազմակողմանի աջակցությունը։
Հայաստանում ՄԱԿ-ի ծրագրերի իրականացման գործում ունեցած նշանակալի նպաստի համար Էդվարդ Նալբանդյանը Բրեդլի Բուզետտոյին պարգևատրեց արտգործնախարարության պատվո մեդալով:

Глава МИД Армении Эдвард Налбандян принял завершающего миссию в Ереване координатора-резидента ООН, постоянного представителя ПРООН Бредли Бузето.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе МИД, глава внешнеполитического ведомства высоко оценил участие Армении в деятельности различных структур ООН, работу ереванского офиса ООН, личный вклад Бредли Бузето в эффективную реализацию программ ООН.
Поблагодарив за высокую оценку своей работы, Бредли Бузето отметил, что в ходе своей миссии всегда ощущал всестороннюю поддержку властей Армении.
За значительный вклад в реализацию программ ООН в Армении глава МИД Армении вручил Бредли Бузето Почетную медаль МИД Армении.