Հայաստանի կառավարությունը բացասական եզրակացություն է նախապատրաստել ժամանակավոր անաշխատունակության փոխհատուցման կարգը եւ չափը փոխելու մասին «Ժառանգություն» կուսակցության առաջարկների վերաբերյալ։ Հարցը կքննարկվի հունվարի 13-ի կառավարության նիստի ընթացքում։
«ժառանգությունը», մասնավորապես, առաջարկում է աշխատող հղիներին փոխհատուցումը տրամադրել աշխատավարձի ողջ չափով, այլ ոչ թե 70 տոկոսով, ինչպես այժմ։ Վաղաժամկետ ծննդաբերության դեպքում առաջարկվում է նպաստի չափը փոփոխության չենթարկել։
Կառավարությունն իր եզրակացության մեջ նշել է, որ սույն փոփոխությունները լրացուցիչ գումարներ կպահանջեն, որը բյուջեում նախատեսված չէ։ Բացի այդ՝ կառավարությունը, անսալով հասարակության բողոքներին, ինքն է նախաձեռնելու օրենսդրական փոփոխություններ

Правительство Армении подготовило отрицательное заключение в связи с предложениями партии «Наследие» о внесении изменений  в закон «О пособиях по временной нетрудоспособности». Вопрос будет обсужден на заседании Правительства 13 декабря.
«Наследие», в частности, предлагает предоставить работающим беременным компенсацию в размере полной зарплаты, а не 70 процентов, как сейчас. В случае преждевременных родов предлагается не менять размер пособия.
Правительство в своем заключении отметило, что данные изменения потребуют дополнительных средств, которые не предусмотрены в бюджете. Кроме этого, Правительство, принимая во внимание недовольство общества, само станет инициатором законодательных  изменений.