ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այցը Բրյուսել շատ կարեւոր է։ Այս մասին այսօր՝ հուլիսի 11-ին լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանը՝ մեկնաբանելով այն կոչերը, թե Նիկոլ Փաշինյանը չպետք է մասնակցի ՆԱՏՕ գագաթնաժողովին։
«Փաստ է, որ նա մեկնել է, մասնակցելու է, եւ կարծում եմ՝ դա շատ դրական է, իսկ արդյունքները մոտ ժամանակներս կերեւան»,- հավելեց Քոչարյանը:
Հարցին՝ ԱԳ փոխնախարարը որեւէ մտավախություն չունի՞ այդ առնչությամբ, նա պատասխանեց. «Եկեք արդյունքներով առաջ շարժվեք։ Եթե մտավախություններով առաջ շարժվես, ոչ մի քայլ չպետք է անես»։

YEREVAN. – Armenian PM’s Nikol Pashinyan’s visit to Brussels is very important, Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan told reporters in the parliament on Wednesday.
“The fact is that he has left for the summit and he will participate, and I do believe it is a very positive move. The results will be clear in the near future,” Kocharyan said.
Asked whether Armenian Deputy FM has any fears regarding the visit, he said: “Let’s move on with results. If one is guided by fears, he does not have to make any moves at all”.