Երեւանի քաղաքապետի թեկնածու Անահիտ Թարխանյանը, ով առաջադրվել է «Քաղաքացիական հասարակություն» նախաձեռնության կողմից,ներկայացրել է իր նախընտրական ծրագրի հիմնական դրույթները։
Նրա խոսքերով՝ ընտրություններում իր հաղթանակի դեպքում ծրագրում է արգելել շինարարական աշխատանքները Երեւանի կենտրոնում։ Բացի այդ, ըստ նրա, Երեւանի գլխավոր հատակագիծը պետք է վերանայվի։
Քաղաքապետի թեկնածուն նաեւ նշել է, որ հասարակական տրանսպորտի օպերատորի ընտրության համար պետք է տենդեր հայտարարվի։
Թարխանյանը ծրագրում է նաեւ նվազեցնել էլեկտրաէներգիայի ծախսերը․ այժմ Երեւանը տարեկան 15 միլիոնի էլեկտրաէներգիա է ծախսում։
Թեկնածուն խոստանում է պոլիկլինիկաներում ներդնել «ընտանեկան բժիշկ» հասկացությունը։ Նրա կարծիքով՝ պետք է անձնագրավորել առողջապահական, սպորտային, մշակութային հաստատությունները եւ օլիգարխներին, ովքեր չեն վճարում էլեկտրաէներգիայի եւ ջրի համար, բերել հարկային դաշտ։

YEREVAN. – The mayoral candidate from the Civil Society initiative Anahit Tarkhanyan voiced the main provisions of her election campaign.
According to Tarkhanyan, she plans to ban construction works in the center of Yerevan, if elected.
In addition, the master plan of Yerevan should be revised, Tarkhanyan said. According to her, it is necessary to hold a tender for the public transportation operator.
She intends to reduce the cost of electricity, as according to her, the city consumes electricity for $15 million per year.
The mayoral candidate also highlighted the need for certification of health, sports, culture institutions.
Equal importance will be given to identifying cases of evasion of property taxes by oligarchs, Tarkhanyan added.