Նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ եղել են յուրովի մեկնություններ, շեղումներ, ամեն մեկն իր ձեռագիրը թողել է, հիմա հասել ենք այստեղ, կան որոշ հարցեր, որոնք պետք է ուղղվեն ապագայում, բայց ներկա պահին ունենք ընտրական գործընթաց, որը քայլ առաջ է եւ հույս ունեմ, որ Երեւանի քաղաքացին խղճի մտոք կքվեարկի եւ կունենա իր իշխանությունը: Այս մասին, այսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին, թիվ 9/06 ընտրական տեղամասում լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Ժառանգության» քաղաքապետի թեկնածու Րաֆֆի Հովհաննիսյանը:
Նա հույս հայտնեց, որ այս ընտրություններում կարձանագրվեն միայն միջին ու մանր շեղումներ, ոչ թե համակարգային շեղումներ. «Մեզ մոտ տրամադրությունները շատ շուտ են փոփոխվում, կարող է 3 ամիս առաջ լրիվ այլ լիներ, բայց այսօրվա համար պետք է ունենանք այն ուժերը, որոնք կանցնեն, եւ ես բոլորին շնորհավորելու եմ:
Մենք արդեն հաղթել ենք, որովհետեւ այսօր ես որպես ընտրող ունենալու եմ ժողովրդին պատկանող քաղաքապետարան, ավագանի եւ դա ավելի բարձր է, քան ցանկացած համար: Մեզ համար շանսերը հրաշալի են, կատարյալ են, որ մենք կուենանք այդ ընտրությունը, որը չի գողացվելու: Կարող են փոփոխվել տրամադրությունները, ինչպես փոփոխական է ամեն ինչ»:
Հարցին, թե հանուն ինչի՞ է քվեարկեց, «Ժառանգության» թեկնածուն ասաց. «Ես քվեարկել եմ հանուն ազատ, արժանապատիվ եւ առաջատար մեր մայր քաղաքի, հայրենիքի: Հաջողություն եմ մաղթում բոլոր մեր մրցակից ուժերին, թեկնածուներին: Կարեւոր է ոչ միայն ընտրությունների բովանդակային առաջխաղացումը, այլեւ ընտրություններ երեւույթը, տպավորությունը քաղաքացու, որ վստահելի լինի ընտրությունը»:

YEREVAN. – Right now we have an election process which is a step forward, and I hope that the Yerevan citizen will vote his conscience and have his authorities.
Heritage Party’s mayoral candidate Raffi Hovannisian on Sunday told the aforementioned to reporters at an election precinct during the ongoing snap election for Armenia’s capital city Yerevan Council of Elders. He expressed the hope that solely average and small deviations—and not systemic ones—will be recorded in this voting.
“We must have the [political] forces that will pass, and I will congratulate everyone,” he added. “We have already won because today I, as a voter, will have a municipality, a council of elders belonging to the people, and that’s higher than any number. For us the chances are marvelous, perfect that we will have the election that will not be robbed.”
And when asked what he voted for, Heritage’s mayoral nominee responded: “I voted for our free, dignified, and leading mother town, homeland. I wish good luck to all our contending forces, candidates. Not solely the substantive advancement of elections, but also the phenomenon of elections, the citizen’s impression that the election be trustworthy is important.”