Ուժային կառույցները միշտ էլ «արտակարգ ռեժիմով» են աշխատում։ Այս մասին ասյօր՝ հոկտեմբերի 16-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը՝ պատասխանելով հարցին՝ արդյոք ԱԱԾ–ն արտակարգ ռեժիմո՞վ է աշխատելու վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականից հետո։
«Մենք մեր պարտականությունները կատարում ենք օրենքի շրջանակում, եւ կատարելու ենք շատ բարեխիղճ եւ շատ լավ»,–նշեց նա։
Հարցին՝ հակահեղափոխության կամ սաբոտաժի վտանգ ԱԱԾ–ն տեսնո՞ւմ է, Վանեցյանը պատասխանեց. «Վտանգները միշտ կան, մենք միշտ այն տեսակետին ենք, որ պետք չէ թուլանալ, եւ մենք պարտավոր ենք իրականացնել բոլոր միջոցառումները, որ ՀՀ տարածում բացառենք ցանկացած օրինախախտում»։
Նա հավաստիացրեց, որ իրենք տիրապետում են իրավիճակին, եւ թույլ չեն տա, որ հանկարծ որեւէ ուժի կամ անհատի կողմից թույլ տրվեն այնպիսի խախտումներ, որոնք կբերեն սահմանադրական կարգի խախտմանը։

YEREVAN. – The National Security Service of Armenia will not allow violation of the constitutional order, the director of the National Security Service Artur Vanetsyan told reporters on Tuesday.
Asked to comment whether the National Security Service will work in emergency mode after the resignation of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, Vanetsyan assured that the department headed by him already works in emergency mode.
“We are fulfilling our duties within the framework of the law,” Vanetsyan said adding “we are obliged to carry out all those activities in order to exclude any violations of the law in the territory of Armenia.”
Vanetsyan assured that the National Security Service will not allow any force or individual to commit violations that could lead to a violation of the constitutional order.