Հինգ մարդ զոհվել է Ուկրաինայի ԶՈւ Ցամաքային զորքերի Մի-8 ուղղաթիռի կործանման հետեւանքով վարժանքային թռիչքի ժամանակ։ Այս մասին ասվում է Facebook-ում Ցամաքային զորքերի էջում տեղակայված տեղեկությունում։
«Ավիացիոն աղետի հետեւանքով նախնական տվյալներով զոհվել է անձնակազմի չորս անդամ Ուկրաինայի Զինված ուժերի Ցամաքային զորքերի բանակային ավիացիայի 16-րդ առանձին բրիգադի հրամանատարի հետ միասին»,- նշվում է հայտարարությունում։
Վթարը տեղի է ունեցել մայիսի 29-ի ուշ երեկոյան։ Ուղղաթիռը կործանվել է Ռովենայի մարզի Սեստրյագին գյուղի մոտ։
Կործանման վայրում աշխատում են փրկարար ծառայության եւ իրավապահ մարմինների աշխատակիցները։ Այստեղ է ժամանել նաեւ պաշտպանության նախարարության, Ուկրաինայի ԶՈւ Ցամաքային զորքերի Գլխավոր շտաբի եւ հրամանատարության հանձնաժողովը։ Վթարի պատճառները պարզվում են։

Пять человек погибли в результате крушении вертолета Ми-8 Сухопутных войск ВС Украины во время тренировочного полета. Об этом говорится в сообщении, размещенном на странице Сухопутных войск в Facebook
«В результате авиационной катастрофы предварительно погибли четыре члена экипажа вместе с командиром 16-й отдельной бригады армейской авиации Сухопутных войск Вооруженных сил Украины», - отмечается в заявлении.
Авария произошла поздно вечером 29 мая. Вертолет разбился возле села Сестрятин в Ровенской области.
На месте крушения вертолета работают спасательные службы и правоохранительные органы. Также к месту происшествия прибыла комиссия Минобороны, Генерального штаба и командования Сухопутных войск ВС Украины. Причины аварии выясняются.