Հուլիսի 11-ին, ժամը 19։33-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ քաղաքացին փորձում է ինքնասպանություն գործել՝ նետվելով «Հաղթանակ» կամրջից․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Այս մասին հայտնում են ԱԻՆ-ից:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ և հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգիչը։
Փրկարարների, հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգչի և ոստիկանության համատեղ ուժերով կանխվել է Ռազմիկ Պ․-ի (ծնված 1997 թ․) ինքնասպանության փորձը․ քաղաքացին տեղափոխել է ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին։
Հուլիսի 11-ին, ժամը 20։32-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն մեկ այլ ահազանգ է ստացվել, որ քաղաքացին փորձում է ինքնասպանություն գործել ՝ նետվելով «Հաղթանակ» կամրջից։
Փրկարարների, հոգեբանական աջակցության բաժնի հրահանգչի և ոստիկանության համատեղ ուժերով կանխվել է Արթուր Ի․-ի (ծնված 1978 թ․) ինքնասպանության փորձը․ քաղաքացին տեղափոխել է ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին։

YEREVAN. – At 7:33pm on Saturday, the National Center for Crisis Management of Armenia received a report that a person was trying to commit suicide by jumping from Victory Bridge in Yerevan, and rescuers' help was needed, according to the Ministry of Emergency Situations.
The suicide attempt of Razmik P. (born in 1997) was prevented by the joint efforts of rescuers, a psychologist and the police, and he was taken to a police station.
At 8:32pm on the same day, the National Center for Crisis Management received another report that another person was trying to commit suicide by jumping from the aforesaid bridge.
The suicide attempt of Artur I. (born in 1978) was also prevented by the joint efforts of rescuers, a psychologist and the police, and he also was taken to a police station.