ԱՄՆ կիբեռանվտանգության եւ ենթակառուցվածքների անվտանգության գործակալությունը (CISA) 2020 թվականի նախագահական ընտրություններին օտարերկրյա միջամտության ապացույցներ չի գտել, փոխանցում է «Ինտերֆաքսը»։
«Կարեւոր է նշել, որ միլիոնավոր ամերիկացիների քվեարկելուց հետո մենք ապացույցներ չունենք, որ որեւիցե օտարերկրյա հակառակորդ կարող էր ամերիկացիներին խանգարել քվեարկելու կամ փոխել քվեարկության արդյունքները»,- նշված է գործակալության տնօրեն Քրիսթոֆեր Քրեբսի հայտարարության մեջ։
Նա նշել է, որ գործակալությունը հետեւելու է որեւէ ձեւով ձայների ընթացիկ հաշվարկի եւ վերջնական արդյունքների վրա ազդելու օտարերկրյա սուբյեկտների ցանկացած փորձին։

The US Cybersecurity and Infrastructure Security Agency (CISA) says it has found no evidence of foreign interference in the 2020 US presidential election.
"Importantly, after millions of Americans voted, we have no evidence any foreign adversary was capable of preventing Americans from voting or changing vote tallies," reads, in particular, the respective statement from CISA director Christopher Krebs.
He also noted that the CISA will “remain vigilant for any attempts by foreign actors to target or disrupt the ongoing vote counting and final certification of results.”