ԱՄՆ կիբեռանվտանգության եւ ենթակառուցվածքների անվտանգության գործակալությունը (CISA) 2020 թվականի նախագահական ընտրություններին օտարերկրյա միջամտության ապացույցներ չի գտել, փոխանցում է «Ինտերֆաքսը»։
«Կարեւոր է նշել, որ միլիոնավոր ամերիկացիների քվեարկելուց հետո մենք ապացույցներ չունենք, որ որեւիցե օտարերկրյա հակառակորդ կարող էր ամերիկացիներին խանգարել քվեարկելու կամ փոխել քվեարկության արդյունքները»,- նշված է գործակալության տնօրեն Քրիսթոֆեր Քրեբսի հայտարարության մեջ։
Նա նշել է, որ գործակալությունը հետեւելու է որեւէ ձեւով ձայների ընթացիկ հաշվարկի եւ վերջնական արդյունքների վրա ազդելու օտարերկրյա սուբյեկտների ցանկացած փորձին։

У Агентства по кибербезопасности и инфраструктурной безопасности США (CISA) не нашлось доказательств иностранного вмешательства в президентские выборы 2020 года, передает Интерфакс.
«Важно отметить, что после того, как миллионы американцев проголосовали, у нас нет доказательств того, что какой-либо иностранный противник был способен помешать американцам голосовать или изменить результаты голосования», - говорится в заявлении директора Агентства Кристофер Кребс.
Он отметил, что Агентство будет следить за любыми попытками иностранных субъектов как-либо повлиять на текущий подсчет голосов и его окончательные результаты.