Պորտլենդ են մտցրել Օրեգոնի ազգային գվարդիան, երբ բողոքի ակցիաները վերաճել են անկարգությունների, հայտնում է NYP-ն։
«Հասարակական անվտանգության շահերից ելնելով՝ նահանգապետ Քեյթ Բրաունը Միացյալ հրամանատարության հանձնարարությամբ ակտիվացրել է Օրեգոն նահանգի Ազգային գվարդիայի օգտագործումը՝ տեղի իրավապահ մարմիններին օգնություն ցույց տալու համար»,- նշված է ոստիկանության հաղորդագրության մեջ։
Բռնության բռնկումը տեղի է ունեցել նախագահական ընտրությունների անցկացման հաջորդ օրը։
Չորեքշաբթի երեկոյան ցուցարարների երկու խմբեր հավաքվել են քաղաքի տարբեր հատվածներում եւ ժամը 19-ի սահմաններում շարժվել քաղաքի կենտրոն, հայտնում է Fox 12-ը։

В Портленд ввели национальную гвардию Орегона после того, как  акции протеста переросли в беспорядки, сообщает NYP.
«В интересах общественной безопасности губернатор Кейт Браун по рекомендации Объединенного командования активизировала использование Национальной гвардии штата Орегон для оказания помощи местным правоохранительным органам», - говорится в сообщении полиции.
Вспышка  насилия  произошла на следующий день после проведения президентских выборов.
В среду вечером две группы демонстрантов собрались в разных частях города и примерно к 19 часам направились в центр города, сообщает Fox 12.